Yüzen Venedik ’Costa Venezia’ suya indirildi
Reklam

Yüzen Venedik 'Costa Venezia' suya indirildi

Kruvaziyer turizminin öncü markası Costa Cruises, Çin Pazarı için tasarlanan yeni gemisi Costa Venezia’yı görkemli bir törenle suya indirdi.

20 Mart 2019 - 17:53 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 18:01
Reklam

Dünya denizlerinde kruvaziyer seyahatlerinin öncü markası Costa Cruises, Çin pazarı için tasarlanan yeni gemisi ‘Yüzen Venedik’ Costa Venezia’yı görkemli bir törenle suya indirdi. 135 bin ton ağırlığında, 323 metre uzunluğundaki gemi Marco Polo’nun izini sürerek 3 kıtada 4 denizde ve 18 ülkede Avrupa’dan Uzak Doğu’ya uzanan unutulmaz seyahatler için cruise gezginlerini bekliyor.


Görkemli suya indirme töreni

Çin pazarının en büyük gemisi olacak Costa Venezia, 5 bin 200 kruvaziyer yolcusunu misafir edebilecek. İtalya’da inşa edile geminin Trieste Limanı’ndaki suya indirilişine, akrobasi uçakları ve havayi fişek gösterileri eşlik etti. Venedik kentinden ilham alarak tasarlanan gemi, her köşesinde yolcularına İtalyan kültürünü ve hayat tarzını yaşatmayı vaat ediyor.


Her adımda Venedik

Marko Polo ve Casanova’nın sofistike ruhunu hissetmek ve adeta Venedik sokaklarında dolaşır gibi gemiyi keşfetmek mümkün. Geminin tiyatrosu Venedik “La Fenice” tiyatrosundan ilham alıyor; adeta St. Mark’s Meydanı’nda dolaşırken her adımda Venedik esnafı tarafından yapılan gerçek gondolları görmek, İtalyan mutfağının lezzetlerini tatmak mümkün.


Türkiye’den de 100’ün üzerinde katılım olacak

Costa Venezia, Avrupalı ve Amerikalı yolcularıyla birlikte, ünlü kaşif Marco Polo’nun Akdeniz’den Orta Doğu’ya, Asya’dan Uzak Doğu’ya varan seyir izlerini takip ederek 53 günlük bir yolculuktan sonra Tokyo’ya varacak. Bu yolculuğa Türkiye’den de yüzün üzerinde tatilsever katılacak. Daha sonra da 18 Mayıs’ta Şangay’dan ilk seferini gerçekleştirecek şekilde Çinli misafirlerine tahsis edilecek. Costa Venezia, üç kıtada, dört denizde ve 18 ülkede Avrupa’dan Uzak Doğu’ya uzanan unutulmaz yolculuğu için cruiserlarla buluşmaya devam edecek.


İkinci gemi Ekim’de suya indirilecek

Costa Venezia, Costa Grubu’nun 2023 yıl sonuna kadar denize indireceği 7 yeni geminin ilki . Costa Türkiye Müdürü Ercan Abitagaoğlu, toplam 6 milyar Euroluk bu yatırım kapsamında ikinci yeni gemi Costa Smerelda’nın da Ekim ayında suya indirileceğini belirtti.

 
THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sıcaktan bunalan vatandaşlar sahillere akın etti
Sıcaktan bunalan vatandaşlar sahillere akın etti
Caretta caretta, tatilcileri önce korkuttu sonra güldürdü
Caretta caretta, tatilcileri önce korkuttu sonra güldürdü