Yunanistan’da tatile çıkacaklara 120 Euro’luk destek verilecek
Reklam

Yunanistan'da tatile çıkacaklara 120 Euro'luk destek verilecek

Yunanistan'da turizm sezonunun açılmasıyla ülkeye gelecek ziyaretçilere Covid-19 testi yapılmayacağı ve karantina uygulanmayacağı bildirildi. Ayrıca en az 4 gecelik konaklama yapacak 250 bin yerli turiste de 120 Euro destek verilecek.

23 Mayıs 2020 - 11:49
Reklam

Yunanistan'da turizm sezonunun açılmasıyla ülkeye gelecek ziyaretçilere yeni tip Koronavirüs (Covid-19) testi yapılmayacağı ve karantina uygulanmayacağı bildirildi. Ayrıca en az 4 gecelik konaklama yapacak 250 bin yerli turiste de 120 Euro destek verilecek.

Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis, 1 Haziran'da kamp alanları ve otellerin açılmasıyla iç turizmin, 15 Haziran'da ise olumlu epidemiyolojik verilere sahip yaklaşık 20 ülkeden Atina Havaalanı'na başlayacak uçuşlarla dış turizmin başlayacağını söyledi.

1 Temmuz'dan itibaren Yunanistan'ı ziyaret edecek ülkelerin çoğalacağını belirten Theoharis, bu tarihten sonra ülkedeki tüm havaalanlarının da açılacağını, yurt dışından geleceklere Covid-19 testi yapılmayacağı ve karantina uygulanmayacağını ifade etti.

İç turizmin her zamankinden daha önemli olduğunu savunan Theoharis, "30 milyon Euro'luk 'Herkes için Turizm' adlı program kapsamında, tatile çıkacak ve en az 4 gecelik konaklama yapacak 250 bin yerli turiste 120 Eurol'uk destek verilecek" dedi.

E-kupon şeklinde verilecek bu yardım otel ve seyahat acentelerinde kullanılabilecek.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İtalya’dan 13 ülkeye seyahat yasağı
İtalya’dan 13 ülkeye seyahat yasağı
Turizminde yüzde 64 ila 79 arasında düşüş öngörülüyor
Turizminde yüzde 64 ila 79 arasında düşüş öngörülüyor