Reklam
  • Reklam
Yeşil ve mavinin göz alıcı güzelliğiyle Geiranger kasabası
Reklam

Yeşil ve mavinin göz alıcı güzelliğiyle Geiranger kasabası

Yeşil ve mavinin tüm güzelliğiyle 2005 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine giren Norveç’in Geiranger kasabası, her yıl yüzbinlerce ziyaretçinin akınına uğruyor.

13 Mart 2019 - 16:45 - Güncelleme: 13 Mart 2019 - 16:50
Reklam

Göz alıcı güzelliğiyle 2005 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine giren Norveç’in Geiranger kasabası, her yıl yüzbinlerce ziyaretçinin akınına uğruyor.


Alesund şehrine bağlı bu küçük turistik kasabaya verilen bir diğer turizm ödülüyse Lonely Planet tarafından İskandinavya'daki en güzel seyahat noktası olarak seçilmesi.


Karla kaplı görkemli dağları, vahşi ve güzel şelaleleri, yemyeşil bitki örtüsü ve derin mavi fiyordu ile peri masalı bir manzaraya sahip bu güzel kasaba, 'Fiyortların tacındaki mücevher' olarak da tanımlanıyor.


Geiranger, Norveç’in ikinci büyük fiyordu

 

Fiyort, dar ve derin körfez anlamında İskandinav kökenli bir kelime ve oluşumları 12 milyon yıl önce buzulların erimesine dayanıyor. Sadece 250 civarında kişinin yaşadığı kasabaya dev yolcu gemileriyle her yıl 700 bine yakın turist geliyor.

 

Turistlerin en çok ilgisini çeken doğal güzelliklerden biri de Geiranger'deki 250 metre yükseklikten dökülen Seven Sisters (Yedi Kızkardeşler) şelalesi.


Geiranger’i en iyi görüş noktalarından görmek istiyorsanız, Ornesvingen, Flydalsjuvet veya Dalsnibba'ya (ücretli yol) gidebilir, Vesterasfjellet veya Skagefla'ya kadar yürüyebilirsiniz...

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x