Yabancıların tercihi tekne kiralamak

Yabancıların tercihi tekne kiralamak

Türkiye'nin online tekne kiralama platformu Viravira’nın verilerine göre, geçtiğimiz yıllara oranla toplam yabancı kullanıcı sayısı yüzde 100 arttı. Yurt dışından kullanıcılar, haftalık 7 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla delüks gulet tipi tekneleri kiraladı.

27 Temmuz 2019 - 15:15 - Güncelleme: 27 Temmuz 2019 - 15:34
Reklam

Türkiye'nin online tekne kiralama platformu Viravira’nın verilerine göre, geçtiğimiz yıllara oranla toplam yabancı kullanıcı sayısı yüzde 100 arttı. Yurt dışından kullanıcılar, haftalık 7 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla delüks gulet tipi tekneleri kiraladı.Turizm Günlüğü'nün haberine göre, Viravira CEO’su Emre Küçüközkan, online platformdaki tekne kiralama verilerine yönelik şunları söyledi. “İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre; İstanbul’u ziyaret eden yabancı turist sayısı ilk 5 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artışla ilk kez 5 milyon barajını aştı. Verilerimize göre; geçtiğimiz yıllara oranla toplam yabancı kullanıcı sayımız yüzde 100 arttı. Yurt dışından kullanıcılarımız, haftalık 7 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla delüks gulet tipi tekneleri kiraladı.”

Bozburun, Fethiye, Göcek ve Kaş en çok tercih edilenler arasında

Viravira verilerine göre, 2019 yazında Türkiye’de en çok tercih edilen lokasyonlar sırasıyla Bozburun, Fethiye, Göcek, Bodrum ve Kaş oldu. Viravira CEO’su Emre Küçüközkan, “Geçen yılın en gözde rotaları Fethiye ve Göcek bu yıl liderliği Bozburun’a kaptırdı. Bu rotaları en çok sırasıyla Türkiye, Fransa, İtalya ve Almanya’dan kullanıcılar tercih etti. Yurt dışında ise Yunanistan’da Lefkas çıkışlı, Iyonya Adaları’nın bulunduğu bölge ile Atina çıkışlı, İthaka, Parga, Korfu, Kefalonya ve Hidra adaları rotası oldukça popüler hale geldi. Hırvatistan’da ise yoğunluklu olarak, Dubrovnik ve Split şehirleri arasındaki rotalar seçildi.


Kullanıcılarımız bu yıl ağırlıklı olarak gulet, yelkenli ve katamaran tipi tekneleri kiraladı. Türk ve Amerikalı müşterilerimiz yoğun olarak gulet tekneleri; İtalyan, Alman ve Kuzey ülkeleri ise yelkenli ve katamaran tipi tekneleri tercih etti” dedi.

Bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla tekne kiralamak mümkün

Küçüközkan, “Tekne kiralama fiyatları kişi sayısı, lokasyon, tekne tipi ve tatil tarihine göre değişkenlik gösterse de, kişi başı haftalık bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla tekne kiralamak mümkün. Kullanıcılar, erken rezervasyon fırsatları ile tekne tatillerini daha da ekonomik hale getirebilir. Tatillerini önceden planlayanlar yüzde 60’a varan erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabiliyor” şeklinde konuştu.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm işçileri 2 yıldır çalışamıyor
Turizm işçileri 2 yıldır çalışamıyor
Yunanistan'ın turizm gelirleri yüzde 76,5 düştü
Yunanistan'ın turizm gelirleri yüzde 76,5 düştü