“Vize konusunda cesur kararlar için hazırız”
Reklam

“Vize konusunda cesur kararlar için hazırız”

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rostourizm), ülke genelinde turizmin gelişmesi için elektronik vize uygulamasından faydalanabilecek ülke sayısının en üst düzeye çıkmasını beklediklerini açıkladı.

13 Eylül 2019 - 11:16
Reklam

Rusya Federal Turizm Ajansı, Rusya’nın bazı bölgelerine yönelik uygulanan elektronik vize uygulamasının kapsamanı ve bu uygulamadan faydalanabilecek ülke sayısını artırmak için cesur adımlar atmaya hazır olduklarını açıkladı. Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün 23. Genel Kurulu’nda Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Zarina Doguzova: Cesur kararlar alabiliriz

Elektronik vize uygulamasının Kaliningrad, Trans – Baykal Bölgesi’nde ve Buryatya Cumhuriyeti’nde uygulandığına dikkat çeken Zarina Doguzova; “bu uygulama daha fazla bölgede uygulanabilir; 8 günlük süre uzatılabilir ve bu konuya ilişkin daha cesur kararlar alabileceğimizi umuyorum” dedi.

1 Ekim’den itibaren St. Petersburg

Hatırlanacağı üzere Litvanya ve Polonya arasında yer alan Rusya toprakları arasında yer alan Kaliningrad’a yönelik 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle “elektronik vize” uygulaması başlamıştı. Bu uygulamadan 53 ülkenin vatandaşları faydalanabiliyor. Elektronik vize uygulaması, 1 Ekim tarihi itibariyle Saint Petersburg kenti için de hayata geçirilecek. TUI Rusya Genel Müdür Yardımcısı Alexander Sirchenko, Rostourism’un vize rejimine yönelik bu cesur taleplerini desteklediklerini belirtti.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizmciler tedirgin
Turizmciler tedirgin
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak