Venedik Belediyesi bir yasak daha getiriyor
Reklam

Venedik Belediyesi bir yasak daha getiriyor

İtalya'nın en popüler şehri Venedik, turist sayısını kontrol altına almak için geliştirdiği yöntemlerle sürekli gündeme geliyor. Yeni otel inşasının yasak olduğu şehrin girişinde ziyaretçi sayısını gösteren turnikeler yer alıyor. Misafir davranışlarıyla ilgili 12 altın kuralın uygulandığı şehirde turistlere yönelik daha pek çok yasak var. Bu yasaklara yeni bir yasak daha eklenecek.

09 Eylül 2019 - 17:07
Reklam

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brunyaro'nun yeni bir yasak için harekete geçtiği belirtiliyor. Japonya'nın başkenti Tokyo’da uygulanan açık havada sigara içme yasağından etkilenen Brunyaro'nun Venedik'te de böyle bir uygulama için yasa tasarısı hazırlattığı belirtiliyor. Sigara yasağının ilk önce Venedik'in en popüler turistik bölgeleri olan Rialto Köprüsü ve San Marco Meydanı'nda uygulamaya başlayacağı ifade ediliyor.

Sigara içenlere portatif kap

Şehirde sigara izmaritlerinin oluşturduğu çevre ve görüntü kirliliğine karşı sigara içenlere portatif kap ve küllük dağıtılması da gündemde. Venedik Belediye Başkanı Luigi Brunyaro'ya göre sigara yasağı yalnızca kentsel çevrenin korunmasını sağlamayacak aynı zamanda kent sakinlerini dumandan koruyacak ve Venedik Belediyesi'ni yere atılan sigara izmaritlerini toplama külfetinden kurtaracak.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizmciler tedirgin
Turizmciler tedirgin
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak