TÜRSAB: Soyer ile sohbetimiz yansıdığı gibi değil
Reklam

TÜRSAB: Soyer ile sohbetimiz yansıdığı gibi değil

TÜRSAB, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile aralarında geçen sohbete ilişkin açıklama yaparak, kamuoyuna yansıdığı şekliyle ülke bütünlüğüne karşı bir konu, siyasi bir sohbet, ayrı bir bayrak ve para ile ilgili söylemde bulunulmadığına işaret etti.

23 Haziran 2020 - 11:34 - Güncelleme: 23 Haziran 2020 - 11:56
Reklam

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nden (TÜRSAB) açıklama geldi. Açıklamada, “Belediye olarak kendilerinin de ‘İzcoin’ ismini verdikleri ve kent içi hizmet ve mal havuzlarında geçerli olacak bir sanal para projesi üzerinde çalıştıklarını” anlatmış, sohbetin bu kısmında “şehrin tarihi üzerine yapılan akademik bir çalışmada ortaya çıkan 18. YY a ait bayrağın varlığı ile bu konunun yan yana getirilmesi halinde ülke bütünlüğü karşıtı bir algı yaratılabileceğinden çekindikleri için bu projeye çekinceli yaklaştıklarından” söz etmiş, “bunları espri olsun diye söylüyorum” şeklinde bir ekleme dahi yapmıştır. Turizm bağlamında gerçekleşen bu sohbette yukarıda açıklanan ve EGE BTK facebook sayfasından izlenebilecek herkese açık kayıtlarda da görüleceği üzere, kamuoyuna yansıdığı şekliyle ülke bütünlüğüne karşı bir konu, siyasi bir sohbet, ayrı bir bayrak ve para ile ilgili söylemde bulunulmamıştır” denildi.

TÜRSAB’dan yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Ege Bölge Temsil Kurulu olarak bir süredir toplumdaki etkili ve yetkili kişileri konuk aldığımız, üyelerimizle buluşturduğumuz “zoom” toplantıları düzenlemekteyiz. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın M. Tunç Soyer’i konuk aldığımız toplantımızda yaşanan bir diyalogla ilgili olarak kamuoyunda bazı spekülasyonların yapıldığı bilgisi üzerine konunun tanıkları ve tarafları olarak duruma ilişkin bilgilerimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Sayın Tunç Soyer’in konuk olduğu 5 Haziran 2020 günü gerçekleşen toplantıda kırktan fazla katılımcımız yaklaşık 60 dakika süre ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız ile seyahat acentalarının sorunları ve turizm ekonomisi üzerine sohbet etmiştir. Sohbet, katılımcıların bilgisi dahilinde kayıt altına alınmıştır.

Sohbet sırasında bir üyemizin “sanal para” kullanımı ile İzmir ekonomisine katkı sağlamakla ilgili önerisi hakkında konuşulurken Sayın Soyer, “Belediye olarak kendilerinin de ‘İzcoin’ ismini verdikleri ve kent içi hizmet ve mal havuzlarında geçerli olacak bir sanal para projesi üzerinde çalıştıklarını” anlatmış, sohbetin bu kısmında “şehrin tarihi üzerine yapılan akademik bir çalışmada ortaya çıkan 18. YY a ait bayrağın varlığı ile bu konunun yan yana getirilmesi halinde ülke bütünlüğü karşıtı bir algı yaratılabileceğinden çekindikleri için bu projeye çekinceli yaklaştıklarından” söz etmiş, “bunları espri olsun diye söylüyorum” şeklinde bir ekleme dahi yapmıştır. Turizm bağlamında gerçekleşen bu sohbette yukarıda açıklanan ve EGE BTK facebook sayfasından izlenebilecek herkese açık kayıtlarda da görüleceği üzere, kamuoyuna yansıdığı şekliyle ülke bütünlüğüne karşı bir konu, siyasi bir sohbet, ayrı bir bayrak ve para ile ilgili söylemde bulunulmamıştır.  İlgili toplantının ev sahibi, katılımcısı ve 40’tan fazla tanıkları arasında olmamız itibarıyla konuya ilişkin bilgimizi kamuoyu ile paylaşmak gereği hasıl olmuştur”

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sıcaktan bunalan vatandaşlar sahillere akın etti
Sıcaktan bunalan vatandaşlar sahillere akın etti
Caretta caretta, tatilcileri önce korkuttu sonra güldürdü
Caretta caretta, tatilcileri önce korkuttu sonra güldürdü