TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya’dan ’iç hatlar’ çağrısı
Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya'dan 'iç hatlar' çağrısı

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, havayolu şirketlerinin yurt içi ve yurt dışı seferleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

08 Ekim 2019 - 10:07
Reklam

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya son zamanlarda birçok ilden İstanbul'a olan uçak seferlerinde ciddi azalmalar yaşandığını ifade etti. Bağlıkaya, " Vatandaşlarımız, uçak ile seyahat etme alışkanlığı edindi ama sefer sayıları maalesef 3'te bire düştü. Hava yolu şirketlerinin yurt içi uçuşları azaltarak yurt dışı uçuşlarını artırmaları, iç turizm hareketini kısıtlar bir hal aldı. Turizmin her bölgeye yayılması ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlanması açısından bu konuda acil önlemler alınması büyük önem taşımaktadır." diye konuştu.

2020-2022 dönemine ilişkin açıklanan Yeni Ekonomi Programında (YEP) Antalya ve Gazipaşa Havalimanlarının kapasitelerinin arttırılacak olmasının çok önemli bir adım olduğunu belirten Bağlıkaya YEP'te Sabiha Gökçen Havalimanı'na yapılan ek pistin devreye girmesine atıf yapılmasını da İstanbul turizminin gelişimi açısından önemli bulduklarını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD koronavirüs hastalarını ülkeye kabul etmeyecek
ABD koronavirüs hastalarını ülkeye kabul etmeyecek
Turizmciler koronavirüs sonrası dönemden umutlu
Turizmciler koronavirüs sonrası dönemden umutlu