Türkiye ’Sağlık Turizmi’ merkezine dönüşüyor
Reklam

Türkiye 'Sağlık Turizmi' merkezine dönüşüyor

Sağlık turizminin Türkiye için büyük bir fırsat olduğuna işaret eden OMÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yasin Keleş Tıp ve Turizm fakülteleri tarafından ortak yapılan sağlık turizmi blok dersinin de Türkiye’de ‘tek’ olduğunu kaydetti.

28 Mart 2019 - 14:13 - Güncelleme: 28 Mart 2019 - 14:30
Reklam

Dünya çapında revaçta olan sağlık turizmi diğer tüm alanları gibi sağlık turizminde de ciddi artış yaşanıyor. Özellikle Ortadoğu ülkelerinden Türkiye’ye her yıl binlerce kişi sağlık turizmi kapsamında seyahat ediyor. Türkiye’nin sağlık merkezi haline dönüşmesiyle beraber, bu alanda üniversitesiler ve farklı birçok alanda çalışmalar yapılıyor. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi (OMÜ) ve Turizm Fakültesi iş birliğiyle “Sağlık Turizmi” paneli düzenlendi.


Bafra Turizm Fakültesi Hanife Aşçı Konferans Salonu’nda düzenlenen panelde, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özcan Yılmaz ve Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yasin Keleş birer konuşma yaptılar. Turizm fakültesi ile işbirliği halinde yürütülen sağlık turizmi blok dersinin Tıp Fakültesi öğrencileri arasında çok ilgi gördüğünü dile getiren Yılmaz, gerçekleştirilen Sağlık Turizmi panelinde hem sağlık hem de turizm sektöründen kişilerin vereceği bilgilerin öğrencilere büyük bir katma değer sağlayacağını söyledi.


Sağlık Turizmi konseptinin çok eskilere Bergama Asklepion’un bir tedavi merkezi olmasına kadar dayandığını dile getiren Keleş ise, sağlık turizminin Türkiye için büyük bir fırsat ğunu ve sağlık turizminin blok dersinin iki fakülte ortaklığında yürütülmesinin Türkiye’de tek örnek ğunu vurguladı.

THE CRUISE LIFE

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı