Reklam
  • Reklam
Türkiye’nin turizm ansiklopedisi hazırlanıyor
Reklam

Türkiye'nin turizm ansiklopedisi hazırlanıyor

Anatolia Turizm Akademisi tarafından hazırlanmakta olan Türkiye Turizm Ansiklopedisi'nin editörleri Prof. Dr. Nazmi Kozak başkanlığında ilk toplantılarını Antalya'da, Aska Lara Resort'te yaptı.

18 Şubat 2019 - 15:48 - Güncelleme: 18 Şubat 2019 - 16:14
Reklam

Anatolia Turizm Akademisi tarafından hazırlanmakta olan Türkiye Turizm Ansiklopedisi’nin editörler toplantısı Antalya’da, Aska Lara Resort’te  gerçekleştirildi. 

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nazmi Kozak ile Dokuz Eylül Üniversitesi Foça Reha Midilli Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kozak’ın koordinatörlüğünü yürüttüğü toplantıya farklı üniversitelerden 20 ansiklopedi editörü katıldı.

7 bin madde ile kendi alanında ilk

 

Türkiye’deki ve dünyada alanının en kapsamlı turizm ansiklopedisi olması planlanan çalışma için iki yıldır yürütülen çalışmalar, gerçekleştirilen Editörler Toplantısı ile farklı bir aşamaya geçildiği öğrenildi. Türk turizminin son yüzyıl içerisinde gelişimine ve yönlendirilmesine katkıda bulunmuş kurum, kuruluş, kişi, olay, yasal düzenleme, turizm bölgesi, turizm yayıncılığı ve gazeteciliği ile turizmle ilgili kavram ve terimlerin yer alacağı ansiklopedi çalışmasının 7000 maddeden oluşacağı bildirildi. 

 

Kimlere  yer verilecek

 

Aska Lara Resort’ün katkıları ile Antalya’da yapılan toplantıda maddeler ve yazarların belirlenmesi ile ilgili son çalışmaların yapıldığını söyleyen ansiklopedi koordinatörlerinden Prof. Dr. Nazmi Kozak, farklı üniversitelerden gelen 20 editör ile çalışmaları yürüttüklerini söyledi. Prof. Dr. Kozak, Türkiye Turizm Ansiklopedisi’nin alanının en kapsamlı çalışması olmasının yanı sıra Türk turizminin gelişimine katkıda bulunmuş kişi, kurum ve kuruluşlara yer vererek, Türk turizminin az bilinen kahramanlarının kamuoyunun bilgisine sunulmasının da amaçlandığı söyledi. Prof. Dr. Kozak ansiklopedi çalışmasında Mayıs 2019 itibari ile madde yazımına geçileceği ve madde yazımlarının Eylül 2019 tarihine kadar tamamlanmasının amaçlandığını söyledi. Prof. Dr. Kozak, son olarak, editörler toplantısının yapılabilmesi için desteklerini esirgemeyen Aska Otellerinin sahibi Ramazan Aslan’a teşekkürü borç bildiklerini söyledi.


THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Royal Caribbean'den dev indirim
Royal Caribbean'den dev indirim
Turizm tevkişi yasalaştı: Bakanlığa özel yetkiler
Turizm tevkişi yasalaştı: Bakanlığa özel yetkiler