Türkiye’nin cruise arama motoru CruisePlanet
Reklam

Türkiye'nin cruise arama motoru CruisePlanet

Japonya merkezli H.I.S Turizm dünyada her biri güçlü markalardan oluşan 35 cruise firmasını CruisePlanet.com.tr web sitesinde bir araya getirerek, başta Türkiye pazarı olmak üzere çok sayıda ülkedeki seyahat severlere de pazarlama hedefiyle yola çıktığını duyurdu.

09 Nisan 2019 - 15:26 - Güncelleme: 09 Nisan 2019 - 17:36
Reklam

Dünyanın en büyük tur operatörlerinden olan Japonya merkezli H.I.S Turizm, 70 ülkede, 554 ofisi ve 18.000’in üzerinde çalışanı ile dünya turizmine değer katmaya devam ediyor. 2018 yılında, 70 ülkede yer alan 554 ofis arasında dünyanın en iyi H.I.S ofisi seçilen H.I.S. Türkiye, Cruise Arama Motoru mottosu ile Cruise Planet markasının Türkiye yapılanmasını duyurdu.
35 cruise firmasını CruisePlanet’te bir araya getirdi

 

1999 yılında H.I.S. merkez ofisi tarafından Japonya’da hayata geçirilen Cruise Planet markasını merkez ofisin yatırım desteğini de alarak, yepyeni logosu ile kurgulayıp bugün gerçekleştirilen bir lansman ile basına tanıttı. Dünya üzerinde her biri güçlü markalardan oluşan 35 Cruise firmasını CruisePlanet.com.tr web sitesinde bir araya getirip, Türkiye pazarı başta olmak üzere Dubai, Katar, Yunanistan, Azerbaycan ve İran’daki seyahat severlere de pazarlama hedefiyle yola çıktığını duyurdu.

 

 


‘Bir başarı hikayesi yazmak istiyoruz’

 

Konuşmasına “Her kriz bir fırsattır” sözünü hatırlatarak başlayan H.I.S Turizm Türkiye Genel Müdürü Emre Özkur, Türkiye’nin son yıllarda turizm alanında yaşadığı sıkıntıları 2019 yılında aşacağını belirterek, “Bilgi teknolojileri yatırımlarımız bir yana, operasyonel olarak da 2 yıl içinde Cruise Planet markamıza 1,9 Milyon USD yatırım yapmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek Cruise Arama Motoru markamız Cruise Planet ile bir başarı hikayesi daha yazmak istiyoruz” dedi. 

 

‘Hem dünyada hem de ülkemizde hızlı büyüme ivmesi gösteriyor’

 

Özkur’un ardından global arenada Türkiye’deki Cruise pazarına değinen H.I.S Turizm Türkiye Ofisi Pazarlama Müdürü Çağdaş Polat, “Cruise hem dünyada, hem de ülkemizde hızlı bir büyüme ivmesi gösteriyor. Dünyada 1 milyon kişiye istihdam yaratan sektör, 140 Milyar USD’lık bir ekonomi sağlıyor. 2018 yılında 27,6 Milyon kişi gemi seyahatlerine katıldı ve her yıl bu rakam ortalama 7 seviyelerinde artış gösteriyor. Türkiye’de de 2016 yılına kadar ciddi bir büyüme ivmesi ile gelen sektör, her ne kadar yaşanan terör olayları ve limanların yeniden yapılandırması ile bir duraklama dönemine girmiş gözükse de, yurt dışına çıkarak gemi seyahatine katılanlarda artışlar yaşandı.Yeni havalimanının açılışı ve 2020’de Cruise limanlarımızın tamamlanması sonrasında, 2021’den itibaren Cruise pazarında ciddi bir patlama yaşanacağını öngörüyoruz. Cruise Planet markamız ile iş birliği yaptığımız dünyanın en güçlü Cruise şirketleri de, Türkiye’ye olan güvenlerini, Türkiye’nin gelecekte değerli bir Cruise merkezi olacağı söylemleri de bu inancımızı pekiştiriyor. Cruise Planet için yakın gelecekteki hedefimiz, Türkiye’de Cruise seyahati yapan tüm seyahat severlerin, yeni Cruise seyahatlerini bizden araştırarak almalarını sağlamaktır. Uzun vadede ise hedefimiz Türkiye’deki know-how’ımız sayesinde sorumlusu ğumuz Dubai, Katar, Yunanistan, Azerbaycan ve İran’daki seyahat severlerin de web sitemize girmeden Cruise seyahatine çıkmamalarıdır” diye konuştu. 

 THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizmciler tedirgin
Turizmciler tedirgin
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak