‘Türkiye artık yılbaşı destinasyonu oldu’
Reklam

‘Türkiye artık yılbaşı destinasyonu oldu’

Türkiye artık Rus turistlerin yıl boyunca tatil yapmayı tercih ettikleri bir destinasyon haline geldi.

12 Aralık 2019 - 10:45
Reklam

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, “Türkiye artık Rus turistlerin yıl boyunca tatil yapmayı tercih ettikleri bir destinasyon haline geldi” açıklamasında bulundu.

Turkrus haber sitesinin yer verdiği Lomizde’nin Rus basınına Rusya turizm sektörüyle ilgili yaptığı değerlendirmelere göre:

İstanbul’a yönelik talep patlaması

ATOR Başkanı Lomidze, “Mısır pazarının kapalı olması ve uzak destinasyonların pahalılığı Türkiye’yi yıl boyu gidilen bir destinasyon haline getirdi. Türkiye, Rusyalı turistlerin, özellikle İstanbul’a talep patlaması yaşanmasıyla birlikte yılbaşı tatili için en çok tercih ettiği beş destinasyon arasına da girdi. Bu daha önce görülmeyen bir durum” dedi.

Mısır pazarının açılması halinde, bugün Türkiye’ye giden turistlerin bir kısmının bu ülkeyi tercih edebileceklerini tahmin eden Lomidze; “Türkiye’ye uçak krizi sırasında getirilen uçuş yasağının kaldırılması sonrası, fiyatlar düştü ve indirim kampanyaları yapıldı. Bunun sonucu olarak Türkiye’ye giden turist sayısı 6 milyonu geçerek rekor kırdı. Antalya’nın yanı sıra bu yıl İstanbul’a da çok fazla tur paketi satılıyor” diye konuştu.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sıcak havada plaja akın ettiler
Sıcak havada plaja akın ettiler
Rusya'dan Antalya'ya uçuşlar başladı
Rusya'dan Antalya'ya uçuşlar başladı