Türk Tersaneleri kruvaziyer gemi inşa etmeye başladı
Reklam

Türk Tersaneleri kruvaziyer gemi inşa etmeye başladı

Türkiye'nin gemi inşa merkezlerinden biri olan Altınova'daki tersaneler bölgesinde büyük kruvaziyer gemilerin inşasına başlandı.

23 Ekim 2020 - 13:50
Reklam

Türkiye'nin gemi inşa merkezlerinden biri olan Yalova'nın Altınova ilçesindeki tersaneler bölgesinde feribotlar, elektrik tahrikli gemiler ve birbirinden farklı deniz araçları üretiliyor. Hem konumu hem de Türk denizciliğinin gemi inşada ulaştığı seviye Türkiye'yi farklı ve önde kılıyor. Türkiye'de ilk defa gezinti amaçlı büyük kruvaziyer gemilerin inşasına başlandı.

37 tersanenin faaliyet gösterdiği Altınova tersaneler bölgesinin gemi inşada iyi bir konumda olduğunu dile getiren Yalova-Altınova Tersane Girişimcileri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Fazıl Uzun, yatırımların ise 2 milyar dolar olduğunu kaydetti. Dünyanın en büyük balıkçı gemilerinin ve yine özel gemiler, feribotlar, elektrik tahrikli gemileri ve çok spesifik gemilerin üretildiği bölgede çok özel gemilerin inşa edildiğini kaydeden Uzun, "Dünyadan bu bakımdan farklıyız, biraz da öndeyiz. Türkiye'de ilk defa kruvaziyer gemi inşasına başlandı. Bu Türkiye'miz için çok önemli. Bugüne kadar her türlü gemiyi inşa etmemize rağmen büyük yolcu gemileri yapılmıyordu. Türkiye çok şükür bölgemizdeki bir tersanemizin 4 yolcu gemisi siparişi almasıyla kruvaziyer gemi üretimine de adım atmış olduk" dedi.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da kıskandıran yaz manzarası
Antalya'da kıskandıran yaz manzarası
Enfes günbatımıyla fotoğrafçıların vazgeçilmezi Savcılı Plajı
Enfes günbatımıyla fotoğrafçıların vazgeçilmezi Savcılı...