Turizmin ‘Oscar’ları sahiplerini buldu

Turizmin ‘Oscar’ları sahiplerini buldu

İki yıldır pandemi nedeniyle sıkıntı yaşayan turizm sektörü, Türk turizminin Oscar'ı olarak kabul edilen QM Ödül Töreni ile moral buldu. Gecede 74 farklı kategorinin en iyileri ödüllendirildi.

16 Temmuz 2021 - 09:52
Reklam

Türk turizminin Oscar’ı olarak kabul edilen QM-Quality Managment Awards (Yönetim Kalitesi Ödülleri) Antalya Hotel Su’da gerçekleştirilen muhteşem bir gece ile dağıtıldı. Toplam 10 kategoride 74 kişi ve kuruluş, “Turizmin En”leri ödüllerinin sahibi oldu. Kalabalık bir turizmci grubunun katıldığı ödül töreni, sektörün bir araya gelip bilgi alışverişi yapması açısından da büyük yarar sağladı. Pandemi döneminden en fazla etkilenen sektör olan turizmin bu yılki ödülleri “Kalite hiç bu kadar önemli olmamıştı” mottosu ile dağıtıldı.


Turizmin gerçek kahramanları

QM Awards gecesi, kokteyl ile başladı. Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde oluşturulan Grup Patara’nın mini konseri gerçekleştirildi. Konserin ardından Laser Show ve Rainbow Dans Grubu’nun gösterisi ile hareketlenen gece; GM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Meral’in açılış konuşması ile devam etti. Pandemi krizinin yarattığı etkilerden kurtulmak açısından QM’in büyük önem taşıdığını vurgulayan Selçuk, “Bu zorlu dönemde kaliteden ödün vermeyip ödül kazananlar, turizmin gerçek kahramanlarıdır” dedi.


Ödül töreninde renkli sahneler

Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan AKTOB (Akdeniz Turistik Otelciler Birliği) Başkanı Dr.Erkan Yağcı, sektörün zorlu bir dönem geçirdiğini belirterek, “Böyle bir dönemde kalite ödülleri dağıtılması, sektörün kaliteden ödün vermemesi anlamına gelir” dedi.

Daha sonra İlker Kutlu Aktaş’ın sunuculuğunu üstlendiği ödül törenine geçildi. Art Event şirketine bağlı show grubunun da renk kattığı ödül töreninde; 10 farklı kategoride 74 kişi ve kuruluş QM Awards’ın sahibi oldu. Ödül alanlar, kürsüde kısa teşekkür konuşması yaptılar.


Ceylan Özel Ödülü Eskişehir'e

QM- Quality Management Awards’ta bu yıl ilk defa koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden sevilen turizmci Ersoy Ceylan adına da bir ödül verildi. Pandemiden etkilenen tüm turizm emekçilerini temsilen Ceylan’ın anısına verilen bu özel ödülün sahibi Eskişehir Turizm Birliği oldu. Pandemi döneminde turizm çalışanlarına maddi-manevi büyük destek veren birlik, tüm turizm camiasından büyük takdir toplamıştı. Ödülünü alan Eskişehir Turizm Birliği Başkanı Deniz Demir, bu zorlu dönemde yardımlaşmanın önemine değindi. Demir, “Umarım bir daha böyle kitlesel problemler, yıkımlar yaşamayız” diye konuştu.


Ankette 101 bin kişi oy kullandı

GM Turizm & Yönetim Dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen QM (QualityManagment) Awards’da ödül kazanan kişi ve kuruluşlar dev bir anket ile belirleniyor. Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen QM Awards; 11. yıl anısına 11 farklı ülkede 4 farklı dilde oylama ile belirlendi. QM Awards Anketi web siteleri üzerinden 101 bin  ziyaretciye ulaştı. Ankete katılan kişiler, 2020 turizminin ‘en’lerini belirledi. Yaklaşık 1 ay süren oylamada; yurt içi ve yurt dışından turizm yöneticileri, turizm yatırımcıları ve turizm çalışanları oy kullandı. Bu büyük organizasyonun ardından ‘kalite’de ödün vermeyenler ödüllerin sahibi oldu.


THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayram tatilinde 2019 yılı rekoru kırıldı
Bayram tatilinde 2019 yılı rekoru kırıldı
Turizmde yeni trendler ve fırsatlar
Turizmde yeni trendler ve fırsatlar