Turizmde 2020 rezervasyonları gelmeye başladı
Reklam

Turizmde 2020 rezervasyonları gelmeye başladı

Turizmde yoğun rağbet gören Türkiye’de turist rakamlarındaki artış hızlanırken, şimdiden 2020 rezervasyonlarını almaya başladı.

10 Haziran 2019 - 12:14
Reklam

Turizmde yoğun rağbet gören Türkiye’de turist rakamlarındaki artış hızlanırken, şimdiden 2020 rezervasyonlarını almaya başladı. Türkiye’ye turist akışının artmasının daha fazla harcama yapması ğunu belirten Alternatif Turizm Etkinlikleri ve İşletmecileri Derneği Başkanı Cem Karaca, “Bu hedefe orta vadede ulaşabilirsek, Türkiye'nin cari açığının kapanmasında turizm daha da önemli bir hale gelecek. Bu yıl ciddi bir artışla devam ediyoruz. 2014'teki rekorun kırılacağını düşünüyoruz. Sadece Antalya'da 15 milyon turist ağırlanmasını bekliyoruz. Turist rakamlarındaki bu artış, turizm yatırımcılarını da cesaretlendiriyor. 2019 yılında oteller tamamen d. Şimdi 2020 yılı bağlantıları yapılmaya başladı" dedi.

Antalya’da 5 ayda yüzde 20 artış

Turizmin başkenti Antalya'ya beş ayda gelen yabancı turist sayısı, yaklaşık yüzde 19 artışla 3 milyon 139 bini aştı. En fazla turist, bir milyon 246 bin ile Rusya'dan geldi. Yerli turist sayısı ise 169 bini buldu.

Ülkeye döviz giriyor

Enterprise Türkiye'nin CEO'su Özarslan Tangün "Turizm birkaç senedir çok iyi gidiyor. Biz geçen sene ciromuzu yüzde 80 büyüttük. 2019'da da büyüme yüksek olacak. Yurt dışından Türkiye'ye gelen misafirlerimizin, cirodaki artışta payı yüksek. Çünkü avro ile geliyorlar, biz de kiralamayı avro ile yapıyoruz. Fiyatımızı artırmasak bile, avrodaki yükseliş pozitif yansıyor. Bu anlamda biz, aslında Türkiye'de bir hizmet ihracatı yapıyoruz. Ülkeye döviz getiriyoruz" dedi.

THE CRUISE LIFE

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizm sezonu açılış belirsizliği Türk turizminini vurabilir
Turizm sezonu açılış belirsizliği Türk turizminini vurabilir
Turistler 1 Temmuz’da itibaren KKTC’ye girebilecek
Turistler 1 Temmuz’da itibaren KKTC’ye girebilecek