Turizm, günde 5 milyar Dolar ciro oluşturuyor
Reklam

Turizm, günde 5 milyar Dolar ciro oluşturuyor

Bileşenleri ile birlikte seyahat endüstrisini oluşturan turizmin dünya ekonomisinde günde 5 milyar Dolarlık ciro oluşturduğu belirlendi.

13 Eylül 2019 - 15:03
Reklam

Dünya ekonomisinde yaşanan yavaşlamanın tersine turizmin alt başlık olduğu seyahat endüstrisi büyüyor. Kısa adı UNWTO olan United National World Tourism Organization- Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü dünya turizminni fotoğrafını çekti. Kısa adı UNWTO olan Dünya Turizm Örgütü'nün Rusya’nın St. Petersburg’de başlayan dört gün sürecek olan 23. Toplantısının dünya turizminin durumu ve sorunlarının tartışılıyor. Toplantıya sunulan UNWTO’nun verilere dayanarak hazırlanan raporda dünya turizminin yüzde 4 büyüme ile dünya ekonomisindeki büyümenin önünde olduğuna işaret edilerek “Turizm dünyada günde 5 milyar dolarlık ciro yarattığı belirtiliyor.

Bunun turizmin ilişkili olduğu diğer sektörler ve dünya ekonomisine katkı açısından önemli olduğuna dikkat çekilen UNWTO değerlendirmesinde, seyahat eden kişiyi sayısının 1,4 milyar dolar turizm gelirinin de 1,7 trilyon dolara ulaştığı belirtiliyor. Raporu değerlendiren UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, “Bu veriler turizm sektörünün gücünü göstermenin yanında turizmin dünya ekonomisindeki yerinin anlaşılması için de önemlidir” dedi. Pololikashvili, turizmin ekonomindeki yeri ve ilişkili olduğu sektörlere katkısı yanında bütün ülkelerin ciddi sorunu olan istihdam yaratmada da önemli rol oynadığını, turizmin en hızlı istihdam yaratan sektör olduğunu söyledi.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GİSBİR Boat Show’da, lüks tekneler görücüye çıkacak
GİSBİR Boat Show’da, lüks tekneler görücüye çıkacak
Bu gemiye İstanbul'dan binebilirsiniz
Bu gemiye İstanbul'dan binebilirsiniz