Turizm en çok etkilenen sektör oldu
Reklam

Turizm en çok etkilenen sektör oldu

İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, video konferans yöntemiyle yapılan Haziran ayı olağan meclis toplantısında yaptığı konuşmada, bu salgın sürecinden en çok etkilenen sektörün turizm olduğunu söyledi.

09 Haziran 2020 - 17:49 - Güncelleme: 09 Haziran 2020 - 17:51
Reklam

Haziran ayının başlamasıyla birlikte turizm sezonunun da açıldığını söyleyen Başkan Kıran, ”Bu yıl sezona buruk bir şekilde başlıyoruz. Yılbaşında yaptığımız planlamalarda 2020 yılında beklentilerin çok yüksek olduğu bir turizm sezonuna hazırlanıyorduk ki Kovid-19 salgınıyla karşılaştık ve tüm hesaplarımız alt üst oldu. Turizm salgından en olumsuz etkilenen sektörlerin başında yer aldı. İnsanlar haklı olarak sağlık kaygısı taşıyorlar bu nedenle izole olabilecekleri, kendilerini güvende hissedebilecekleri ortamlar arıyorlar. Bu noktada yat turizmi ve mavi yolculuğun ön plana çıktığını görüyoruz. Bu konuda idaremizden beklediğimiz kararlar da birbiri ardına çıktı. Şu an itibariyle sağlık tedbirlerine uyma ve bazı alanlarda kapasite sınırlarına tabi olma şartıyla üyelerimizin tamamı faaliyetlerini icra edebilir hale geldiler" dedi.

"Yurtdışında tanıtım için talepte bulunduk"

Kıran Oda olarak kültür ve turizm bakanlığımızdan pandemi sonrasında deniz turizmini ülkemiz açısından fırsata dönüştürülmesi amacıyla marka değerimiz olan mavi yolculuğun yurtdışı görsel ve yazılı mecralarda tanıtımının yapılmasının önemini belitmiş ve desteğini talep etmiştik. Bu talebimiz de bakanlığımızca uygun görüldü ve mavi yolculuk tanıtımı için tüm yurtdışı teşkilatlara görev verildi. Bu günlerde #yenidenkeşfet etiketiyle görsel ve sosyal medyada tanıtım filmini büyük bir keyifle izliyoruz. Ulaştırma ve altyapı bakanlığı ile kültür ve turizm bakanlığı başta olma üzere ilgili tüm bakanlıklarımıza sektörümüz adına çok teşekkür ediyoruz. Deniz turizmi ile iştigal eden tüm üyelerimizin her şeye rağmen bereketli bir turizm sezonu geçirmelerini diliyorum. Allah işlerini rast getirsin” şeklinde konuştu. 

 THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı