Turizm cenneti geçici olarak hizmete kapatıldı
Reklam

Turizm cenneti geçici olarak hizmete kapatıldı

Endonezya turizminin gözde merkezlerinden Komodo Adası, doğal yaşamın yeniden canlandırılması için 2020'den itibaren geçici olarak turizm ve ikamete kapatılacak.

20 Temmuz 2019 - 12:30 - Güncelleme: 20 Temmuz 2019 - 12:34
Reklam

Dünyanın farklı yerlerinden her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Endonezya’nın Doğu Nusa Tenggara eyaletindeki Komodo Adası’ndaki ekolojik dengenin bozulmaya başlaması, yetkilileri harekete geçirdi. Devlet Başkanı Joko Widodo'nun da desteğiyle, adanın yeniden eski haline getirilmesi için önümüzdeki yıldan itibaren tamamen boşaltılmasına, turizm ve ikamete kapatılmasına karar verildi.


Adanın yerlileri isyanda

Ekolojik dengenin korunması için yapılacak çalışmalara 100 milyar Endonezya rupisi (40 milyon lira) harcanacağı öğrenildi. Yetkililer, adanın bir süreliğine kapatılmasının, bölgede yaşayan ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Komodo ejderi türünün korunmasına da yardımcı olacağını söyledi. Öte yandan Komodo’da ikamet edenler, adanın boşaltılma planını protesto edip, geçim kaynaklarından mahrum kalacaklarını söyleyerek duruma isyan etti.


THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gastronomi turizmi, coğrafi işaretli ürünlerle atağa kalkacak
Gastronomi turizmi, coğrafi işaretli ürünlerle atağa kalkacak
Otellerde iskele yapımına son
Otellerde iskele yapımına son