TUI Cruises’da üç korona testi pozitif çıktı

TUI Cruises’da üç korona testi pozitif çıktı

Bir kez daha, Kanarya Adaları'ndaki bir TUI Cruises yolcu gemisinde üç kişi Covid-19 için pozitif test yaptı. Şimdiye kadar semptomsuz olan iki yolcu ve bir mürettebat üyesi etkilendi. İrtibat grubu 1 olarak tanımlanan bu üç ve 24 kişi şu anda Gran Canaria'daki bir otelde karantina altında. TUI Cruises'a göre gemide kalan 1.800 kişinin test sonuçları olumsuz.

02 Mart 2021 - 09:48
Reklam

Kanarya Adaları'ndaki Mein Schiff 2 yolculuğunun bitiminden kısa bir süre önce iki yolcu ve bir mürettebat üyesi Covid-19 için pozitif test yaptı. Negatif test sonuçları olan 24 kişi daha 26 Şubat Cuma günü karantina altına alındı ve Gran Canaria'da bir otele yerleştirildi.

RTL'ye göre , pozitif çıkan kişilerle daha yakın temas, Fuerteventura'da bir otobüs sahil gezisinde gerçekleşti. Ancak TUI Cruises şöyle diyor: "Son yolculuğumuzdaki enfeksiyon olayları ile kıyı gezilerimiz arasında bir bağlantı kuramıyoruz." Kıyı gezileri şu anda sadece kapalı, rehberli gruplar halinde, bir maske gereksinimi ve gezideki otobüste daha az sayıda insan ile gerçekleştirilmektedir.

Pozitif test sonuçlarının ardından on günlük karantina konaklama ve prosedürleri, Kanarya Adaları'ndaki sağlık otoritelerinin gereksinimlerini karşılamaktadır. 5 Şubat'ta Mein Schiff 2'de zaten dört pozitif test sonucu vardı. Burada toplam 24 kişi de karantina altına alındı.

Robert Koch Enstitüsü'ne göre, dünyadaki çoğu ülke gibi Kanarya Adaları şu anda bir risk bölgesi olarak kabul ediliyor, ancak 21 Şubat'tan beri artık yüksek bir insidans alanı değil. 26 Şubat itibarıyla Kanarya Adaları'nda 7 günlük insidans , La Gomera'da TUI Cruises tarafından hizmet verilen adalar için 13,95, Fuerteventura'da 78,71 ile 56,33 oldu. Yolculuklara gidiş ve dönüş yolculuğu, 7 günlük insidansın 62.15 olduğu Gran Canaria'da gerçekleşiyor, bu da 63 ile Almanya'daki ile neredeyse aynı.

Bugüne kadar yolcu gemilerinde denenmiş ve test edilmiş enfeksiyon koruma konseptleri

Genel olarak, gemi yolculuğu sıkı enfeksiyon koruma konseptleri ve korona testleri ile seyahat ediyor ve Temmuz 2020'den bu yana, bazı durumlarda gemi yolculukları sırasında oldukça iyi gidiyor. O zamandan beri, dünya çapında yaklaşık 300.000 yolcu için sadece 100'den biraz fazla olumlu vaka biliniyor ve bunların yaklaşık üçte biri, ilgili nakliye şirketi tarafından yapılan büyük hatalara atfedilebilecek iki vakada yer alıyor. Aksi takdirde, yolculuk sırasında etkilenen seyir başına yalnızca bir ila sekiz yolcu için korona testleri pozitifti.

" Mein Schiff 2'deki dört Covid-19 vakası hakkında ne söylenmeli " başlıklı makalede kruvaziyer gemilerindeki Covid-19 vakalarına ilişkin cruisetricks.de istatistiklerini karşılaştırın . TUI Cruises'taki Corona koruma önlemlerine ilişkin ayrıntılar, " TUI Cruises'ın Mein Schiff 6 Üzerindeki Enfeksiyon Koruma Konsepti " başlıklı makalemizde bulunabilir .

TUI Cruises, Temmuz 2020'den bu yana birkaç gemi ile tekrar faaliyete geçti

Mein Schiff 2, 6 Kasım 2020'den beri Kanarya Adaları'nda yelken açıyor ve 24 Temmuz'dan beri Hamburg'dan hizmet veriyor.

Mein Schiff 1, Kiel'den zaten aktif olduktan ve Kasım ayının başında Almanya'nın kilitlenmesi nedeniyle duraklamak zorunda kaldıktan sonra 17 Aralık'ta Kanarya Adaları'na da eklendi. Mein Schiff 1 tarafından Noel boyunca bir Alman limanından Karayipler'e ve geri dönüş için 35 günlük bir yolculuk da kısa sürede iptal edilmek zorunda kaldı.

Mein Schiff 6, 13 Eylül - 15 Ekim 2020 tarihleri arasında Yunanistan'daki Girit'ten bir aylığına oradaydı

Şubat başında TUI Cruises'ta ilk kez Corona vakaları. TUI Cruises'ın geçen yaz seferlere yeniden başlamasından bu yana bilinen ilk pozitif Covid-19 testleri vakaları da Şubat başında Mein Schiff 2'de meydana gelmişti. O zamana kadar TUI Cruises, Temmuz 2020'den bu yana korona vakaları olmadan gemide olduğunu ve bu süre içinde yaklaşık 60.000 yolcu taşıdığını söyledi.

5 Şubat'ta sona eren Mein Schiff 2 yolculuğundaki yaklaşık 1.000 yolcudan dördü, Almanya'ya eve gitmeden önceki hızlı testte korona virüsü için pozitif test yapmıştı. Daha sonra, enfekte yolcular için doğrudan temas kişisi olarak tanımlanan dokuz diğer yolcu ve on bir mürettebat gibi Gran Canaria'daki bir otelde izole edilip karantina altına alındı.

 THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Turizmde seyahat iştahı arttı
Turizmde seyahat iştahı arttı