Reklam
  • Reklam
Trabzon Kruvaziyer turizmine hazırlanıyor

Trabzon Kruvaziyer turizmine hazırlanıyor

Kruvaziyer turizmi ile ilgili konuşan Hacısalihoğlu, “Trabzon yakın geçmişte yılda 40 gemiyi ağırlıyordu. Bu hareketliliğe yeniden kavuşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

23 Ekim 2020 - 09:57
Reklam

İtalya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığının ev sahipliğinde Türkiye’nin de diyalog ortağı olduğu Hint Okyanusu Kıyıdaş Ülkeler Birliği tarafından Sürdürülebilir Kruvaziyer Turizmi Web Semineri düzenlendi. Toplantıya Türkiye adına katılanlar arasında Karadeniz Kruvaziyer Platformu Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi Yusuf Ziya Çakır’da yer aldı.

 

PİYASA GÜNDEMİ


Online seminerde Covid 19’un kruvaziyer sektörüne etkisi, özellikle yeni iş alanlarının açılması şirketlerin ve limanların durumunu nasıl yönettikleri, önlemler ve tedbirler, acil durum mekanizmaları, sektörün yeniden canlanması ve piyasanın güveninin kazanılması, konusunda yapılacak çalışmalar ile pandamı sonrası sektörünün gelecekteki gelişim eğilimleri görüşüldü. 


YILDA 40 GEMİ


Hacısalihoğlu, Trabzon’un ve Karadeniz’in önemli kruvaziyer destinasyonları arasında yer alması için tanıtım çalışmalarının sürdürdüklerini belirterek, “Trabzon’un böyle önemli bir toplantıda yer almasını, bölgenin geleceği açısından çok önemli görüyorum. Trabzon bilindiği üzere yakın bir geçmişte yılda 40 gemiyi ağırlıyordu. Bu hareketliliğe yeniden kavuşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

 

KORONA İPTAL ETTİRDİ

 

Ermiş ise, “Akdeniz ile Hint Okyanusu arasında ki seferlerin geliştirilmesi gündeme geldi. 2020 yılında ilimize gelmesini beklediğimiz 5 kruvaziyer gemisi pandamı nedeni ile iptal edildi. 2021 içinde de yeni planlamalar ön görülmekte, pandamı süreciğine göre çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Blue Sapphire, iki yıl sonra Bodrum'a ilk gelen gemi oldu
Blue Sapphire, iki yıl sonra Bodrum'a ilk gelen gemi oldu
Uzay turizminde 3 günlük ilk 'dünya turu' başladı
Uzay turizminde 3 günlük ilk 'dünya turu' başladı