THY, Haziran ayından itibaren uçuşlarını başlatıyor

THY, Haziran ayından itibaren uçuşlarını başlatıyor

Türk Hava Yolları, haziran ayından itibaren Türkiye içindeki tüm noktalara, yurt dışında ise 23 noktaya uçmayı planlıyor.

06 Mayıs 2020 - 11:51 - Güncelleme: 06 Mayıs 2020 - 11:54
Reklam

Son olarak uçuşlara başlama tarihini 28 Mayıs'a kadar eteleyen Türk Hava Yolları, uçuş yasakları sonrası için yol haritasını hazırladı. Hazırlanan yol haritasına göre THY, haziran itibariyle yurt içinde tüm noktalara, yurt dışında ise 23 noktaya uçmayı planlıyor. Şirketin haftalık yurt dışı uçuş frekansı ise 75 olarak öngörülüyor. Yasağın kalkmasının ardınan uçuşların kademeli olarak arttırılması ve ilk etapta uçuşların yüzde 60'ının gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Haziranda 23, temmuzda 103, ağustosta 160 noktaya uçmayı planlıyor

THY'nin yurt dışında uçuşlara başlatacağı ilk 23 nokta ise; Kanada-Toronto, Kazakistan-Almatı, Afganistan-Kabil, Japonya-Tokyo, Çin-Şanghay, Güney Kore-Seul, Singapur, Danimarka-Kopenhag, İsveç-Stockholm, Norveç Oslo, Almanya'da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya-Viyana, Hollanda-Amsterdam, Belçika-Brüksel, Beyaz Rusya-Minsk, Gürcistan-Tiflis, Lübnan-Beyrut, Kuveyt ve İsrail-Tel Aviv olarak belirlendi.

Temmuz ayına gelindiğinde ise THY, 74 ülkeye 103 noktaya 572 frekansla, ağustos ayında ise 98 ülkede 160 noktaya 937 frekansla uçmayı hedefliyor.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Danıştay’dan turist rehberlerini sevindiren karar
Danıştay’dan turist rehberlerini sevindiren karar
Koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı, mavi tur rezervasyonları arttı
Koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı, mavi tur...