Thomas Cook mağduru otellere Rusya’dan iyi haber
Reklam

Thomas Cook mağduru otellere Rusya'dan iyi haber

İflas eden Thomas Cook'un farklı ülkelerdeki iştirakleri peş peşe havlu atarken gözler Rusya'ya çevrilmişti. Rusya'dan Türk turizmcilere ödemelerle ilgili iyi haber geldi.

08 Ekim 2019 - 09:18 - Güncelleme: 08 Ekim 2019 - 09:41
Reklam

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu Thomas Cook'un Rusya'daki şirketi Intourist'in Rus pazarının en büyük 5 tur operatörü arasında yer aldığını söyledi. Yeni Alanya'ya açıklamalar yapan Dahaoğlu iflasın ardından Rus pazarına yönelik endişelerinin olduğunu ödemelerin yapılmamasının tedirginliklerini artırdığını dile getirdi. Dahaoğlu, " Fakat korkulan olmadı. Dün ve bugün itibariyle güzel haberler almaya başladık.

Rus pazarında Thomas Cook'un incomingini yapan Intourist'in, gerek Alanya'mızda, gerekse çalıştığı diğer bölgelerde, otellere geçmişe dönük ödemelerini yaptığını duyduk. Elbette alacakların tamamını kapatmadığı oteller var. Lakin yine de ödemelerin gelmeye başlaması sevindirici. Geriye kalan ödemeleri de yapacaklarının haberini arkadaşlarımız vasıtasıyla aldık. Umarız Intourist yaşar ve 2020 yılına bomba gibi bir giriş yapar da, yaşanacak güzel gelişmelerde birlikteliğimizi koruruz" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı
Turizmde gelir kaybı 320 milyar dolara ulaştı