Tersane İstanbul projesinde 3 tane 5 yıldızlı otel açılacak
Reklam

Tersane İstanbul projesinde 3 tane 5 yıldızlı otel açılacak

Geçtiğimiz Şubat ayında temeli atılan ve Haliç kıyılarındaki 600 yıllık Tersane-i Amire’yi dünyanın en önemli kültür ve turizm merkezlerinden birine dönüştürecek Tersane İstanbul projesinde 3 tane 5 yıldızlı otel açılacak. Tersane İstanbul'da açılacak otel markaları belli oluyor.

22 Nisan 2019 - 16:58 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 17:35
Reklam

Geçtiğimiz Şubat ayında temeli atılan ve Haliç kıyılarındaki 600 yıllık Tersane-i Amire’yi dünyanın en önemli kültür ve turizm merkezlerinden birine dönüştürecek Tersane İstanbul projesinde 3 tane 5 yıldızlı otel açılacak. Tersane İstanbul'da açılacak otel markaları belli oluyor. Haliç projesinin master planını çizen mimar Murat Tabanlıoğlu, bölgede yıkıp yeniden yapmayı değil var olan binaları restore etmeyi seçtiklerini söylüyor.


Rixos 700 yataklı otel açacak, Accor'da gelecek

Hürriyet'ten Jale Özgentürk'e konuşan Tabanlıoğlu İstanbul Bienal’inin bu yıl eylülde Haliç’te yapılacağını söyledi. Türkiye’nin ilk müzelerinden Sadberg Hanım Müzesi’nin bu bölgeye taşınacağını da hatırlatan Tabanlıoğlu, şu bilgileri verdi: “Rixos 700 yataklı bir otel açıyor. Rixos'un stratejik ortağı Accor Grubu’nun otelleri de gelecek. Rixos’ta farklı bir model yapılacak, her odası farklı olacak. Temamız deniz. Haliç’e açılan hamam evi var. Bölgeyi berber gibi esnafıyla, gelenekleri yansıtan ve yaşayan bir turizm bölgesi yapmak istiyoruz.”


60 bin kişiye istihdam sağlayacak

238 bin metrekarelik alanda Yap İşlet Devret(YİP) modeliyle projenin hayata geçirilecek proje kapsamında 2 adet 70 yat bağlama kapasiteli yat limanı ve 5 yıldızlı 3 otel inşa edilecek. Ayrıca proje kapsamında 3 önemli müze inşa edilecek. Tersane İstanbul Projesi'nin 60 bin kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor.


THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Otel havuzunda dehşeti yaşayan kız için devreye girdi
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Otel havuzunda dehşeti yaşayan...