Terör olayları mavi turda rotayı Yunan adalarına kaydırdı
Reklam

Terör olayları mavi turda rotayı Yunan adalarına kaydırdı

Türkiye’nin Güneydoğu sınırında son dönemde yaşanan olayların mavi turlarda iptallere yol açmadığı, ancak rotanın Yunan adalarına kaymasına sebep olduğu kaydedildi

25 Temmuz 2015 - 09:33 - Güncelleme: 29 Mayıs 2017 - 14:59
Reklam

Türkiye’nin söz sahibi yat şirketlerinden Türk Yat’ın sahibi Eyüp Bayraktaroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, terör olayları iyle Marmaris ve Bodrum’dan tura başlayan bazı müşterilerinin çıkış noktalarını Yunanistan’ın Rodos ve İstanköy (Kos) adaları olarak değiştirdiğini söyledi.

Mavi tur yolcularının artan terör olaylarından çekindikleri ve kendilerini güvende hissetmek için böyle bir yola başvurduklarına değinen Bayraktaroğlu, "Müşteri sayımızda önemli bir düşüş yaşamadık. Yüzde 5 civarında bir gerilemeden söz edebiliriz ama bu bizi fazla etkilemez. Mavi turda iptallerden daha ziyade yüzde 40’a yakın rota kayması . Yunanistan tercih edilir durumda" diye konuştu.

Rota değiştiren mavi tur tatilcilerinin Türkiye yerine daha çok Yunanistan’daki ada ve koyları gezeceğine işaret eden Bayraktaroğlu, bundan dolayı Türkiye’nin ekonomik kayıp yaşayacağına vurgu yaptı. Bayraktaroğlu, ilerleyen zamanda yat turizmi açısından devlet desteğine ihtiyaç duyabileceklerini kaydetti.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı