TAYK Burgan Leasing Uluslararası İstanbul Cup Yarışları...
Reklam

TAYK Burgan Leasing Uluslararası İstanbul Cup Yarışları yapıldı

Burgan Leasing tarafından üç yıldır desteklenen TAYK Burgan Leasing Uluslararası İstanbul Cup Yarışları 12 – 13 Mayıs 2018 tarihlerinde Caddebostan-İstanbul’da yapıldı. Kupada 41 yat yarıştı.

15 Mayıs 2018 - 10:33

Her yıl keyifli bir rekabete sahne olan International İstanbul Cup’ın dördüncüsü TAYK organizasyonuyla ve Burgan Leasing’in sponsorluğunda 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Caddebostan parkurunda gerçekleştirildi.

Yarış Komitesi 13 Mayıs Pazar günü rüzgarın daha az olacağını dikkate alarak 12 Mayıs Cumartesi günü yarış için son derece elverişli rüzgar ile üç yarış yaptırdı. Pazar günü de bir yarış yapılarak kupa tamamlandı. Yarışlara 41 yat katıldı ve yarışların ödülleri 13 Mayıs Pazar günü yarış bitiminde Kalamış Marina’da verildi.

Ödül Töreni'nde Burgan Leasing Genel Müdürü Cüneyt Akpınar, konuya ilişkin şunları söyledi: “Denizle buluşmak isteyenleri leasing ile tekne sahibi yaparak yola çıktık, giderek tekne ve deniz tutkusu bizim için de büyüdü. 4. International İstanbul Cup’ta da yarışan Burgan Yelken Takımı’nı kurarken dört yıl önceki hedefimiz öncelikle iş arkadaşlarımız arasında yelken sporunu yaygınlaştırmaktı. Bu spor giderek hem çalışanlarımız tarafından benimsendi hem de kurum içindeki takım ruhunu güçlendirdi. Takımımız, dört yıldır Burgan markasıyla katıldıkları yarışlarda da bizleri başarıyla temsil ediyor. Bu yarışlarda da kendi sınıflarında aldıkları üçüncülük nedeni ile tüm takımı tebrik ederim. Burgan Leasing olarak, TAYK organizasyonunda düzenlenen International İstanbul Cup’a üç yıldır sponsor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizlere yelkenle dolu iki gün geçirten tüm yarışmacıları gönülden kutluyor, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü Genel Müdürü Cahit Üren ise katılan yatçılara ve destek olan kurumlara teşekkür ettikten sonra konuyla ilgili olarak: “Çok güzel bir hafta sonu geçirdik, katılan dostlarımızın yüzlerinden ne kadar mutlu olduklarını görüyoruz. İnanıyoruz ki International İstanbul Cup’ta çok yakın bir gelecekte güzel İstanbul’umuza yakışır, pek çok yabancı yatçının katılacağı bir yarış haline gelecektir” dedi.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzakrota Travel Summit turizm sektöründen tam not aldı
Uzakrota Travel Summit turizm sektöründen tam not aldı
Turizm sektörü 2018'i rekorla kapatacak
Turizm sektörü 2018'i rekorla kapatacak