Tatilinin ekonomik büyüklüğü 10 milyar TL’yi aştı
Reklam

Tatilinin ekonomik büyüklüğü 10 milyar TL’yi aştı

Ramazan Bayramı tatilinin turizme yansımalarını değerlendiren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, hareketliliğin beklentileri aştığını belirterek, “Bayram öncesinde 10 milyar TL’lik ekonomik büyüklük öngörmüştük, bunun aşıldığını görüyoruz. İç turizm açısından son derece umut verici, güzel bir sezon başladı” dedi.

18 Haziran 2019 - 13:47
Reklam

Türkiye’nin turizm merkezleri Ramazan Bayramı tatilinde hem yerli hem de yabancı turist akınına uğradı. Ramazan Bayramı’nın turizme yansımalarını değerlendiren Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, hareketliliğin beklentilerinin üzerinde gerçekleştiğini belirterek, “Bayram öncesinde 10 milyar TL’lik ekonomik büyüklük öngörmüştük, bunun aşıldığını görüyoruz. İç turizm açısından son derece umut verici, güzel bir sezon başladı. Bu rakam bir rekor. Bundan önceki dönemlere bakıldığı zaman en yüksek seyahat oranı da bu bayramda gerçekleşti” dedi. 

‘Türkiye 2019’da rekor bir yıl yaşayacak’

İç turizmde en çok Ege Bölgesi ve Antalya’nın hareketli ğuna işaret eden Bağlıkkaya, söz konusu destinasyonlarda otel doluluklarında oranın kça yüksek ğunun altını çizdi. Bağlıkaya, İstanbul ve Anadolu’da otel doluluk oranlarının yüksek ğunu vurguladı. 

Kurban Bayramı yoğunluğu Ramazan Bayramı’ndan belli oluyor 

Ramazan Bayramı’ndaki turizm yoğunluğunun Kurban Bayramı yoğunluğunun habercisi ğunu belirten Bağlıkaya, tatil birleştirmeleri önceden ilan edilirse Kurban Bayramı’nda da çok ciddi bir iç turizm hareketinin yaşanacağını dile getirdi.

THE CRUISE LIFE
YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Booking kararı emsal olacak
Booking kararı emsal olacak
TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Temsil Kurulu seçimleri yapıldı
TÜRSAB Kuşadası Bölgesel Temsil Kurulu seçimleri yapıldı