Sinop’ta kruvaziyer turizmi canlanacak
Reklam

Sinop’ta kruvaziyer turizmi canlanacak

Sinop’ta kruvaziyer turizminin canlanmasına yönelik yapılan çalışmalar olumlu sonuç verdi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Tosun, 2020’de 8 geminin Sinop limanına yanaşacağını söyledi.

10 Haziran 2019 - 12:46
Reklam

Sinop’ta kruvaziyer turizminin canlanmasına yönelik yapılan çalışmaların olumlu sonuç verdi. Türkiye Turizm Birliği ve kruvaziyer acenteleri ile uzun süredir görüşmeler yaptıklarını belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Tosun,  “Görüşmeler neticesini verdi. 2020 itibariyle 8 gemi ilimizi ziyaret edecek” dedi.

8 kruvaziyer Sinop’a gelecek

Tosun, “Sinop, bölgemizin en çok ziyaretçi ağırlayan kentlerinden biri. Özellikle yaz dönemlerinde kente yoğun ziyaretçi akını oluyor. Tabii biz sadece bununla yetinmek istemiyoruz. Kruvaziyer turizmi 2014 ve 2015 yıllarında ilimizde güzel geçti ancak sonraki yıllar giderek azalma yaşandı. Bunun farklı sebepleri vardı. Şimdi o sebeplerin büyük bölümü ortadan kalmış durumda. Bakanlığımızın da talimatıyla kruvaziyer acenteleriyle yaklaşık bir yıldır yaptığımız görüşmeler neticesini verdi. 2020 itibarıyla 8 gemi ilimizi ziyaret edecek. Ülkemiz ve ilimiz adına hayırlı olsun.”

2014’te 40 kruvaziyer yanaşmıştı

2014 yılında 40 kruvaziyeri ağırlayan kente geçen yıl bir kruvaziyer gelmişti. Bu yıl ise limana yanaşan yolcu gemi olmadı.

THE CRUISE LIFE

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlık turizmi umutlu
Sağlık turizmi umutlu
Tamamlanan ilk cruise gemisi olacak
Tamamlanan ilk cruise gemisi olacak