Similan Adaları’na turist kotası
Reklam

Similan Adaları’na turist kotası

Dünyanın ve Tayland’ın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Similan Adaları’ndaki yaban hayatı korumak amacıyla turist sayısı sınırlandırıldı.

15 Mart 2019 - 14:41
Reklam

Dünyanın ve Tayland’ın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Similan Adaları’ndaki gün turist sayısına kota getirildi. Tayland Yüksek İdari Mahkemesi, Phuket İdari Mahkemesinin, Ulusal Parklar, Yaban Hayatı ve Bitki Koruma Dairesinin aşırı kalabalık adalarda turist sayısının sınırlandırılmasını öngören planının askıya alınması yönündeki kararını bozdu.


3 bin 325 turist ve 525 dalgıç sınırı

Kararda turist sayısının sınırlandırılmamasının adalarda ciddi hasara yol açacağı belirtildi. Buna göre Siliman Adaları Milli Parkı’na yapılan ziyaretler günde 3 bin 325 turist ve 525 dalgıç ile sınırlandırılacak ve ziyaretçilerin gece konaklamasına izin verilmeyecek.


Nadir ve tehlike altındaki türlere ev sahipliği yapıyor

9 adadan oluşan Similan Adaları Milli Parkı’ndaki sular, çoğu nadir ve tehlike altındaki türlerden oluşan çok çeşitli deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. Araştırmalar, yüzücüler tarafından sürdürülen güneş kremlerinin mercanlar üzerinde olumsuz etkisi ğunu ve yoğun turizmin, adaların ekosistemine zarar verdiğini ortaya koydu.


THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
Mavi turlara ilgi giderek büyüyor
Mavi turlara ilgi giderek büyüyor