Seyahat sektöründeki kaosu bitirmenin yolu nedir?
Reklam

Seyahat sektöründeki kaosu bitirmenin yolu nedir?

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), sık sık değişen seyahat uygulamalarıyla kaosa giren seyahat sektörünü kurtarmanın yolunu açıkladı.

11 Eylül 2020 - 11:56
Reklam

Hem destinasyonların hem de kaynak pazarların her gün değişen seyahat uyarıları nedeniyle turizm sektöründe adeta kaos yaşanıyor. Kısa süre önce 'güvenli listeye' alınan bir destinasyonun 15-20 gün veya bir ay sonra yeniden 'riskli ülke' kategorisine alındığına sıkça şahit olunuyor. Bu durum, hava yolu şirketlerinin ve tur operatörlerinin planlama yapmasını engelliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC), gelişigüzel karantina sistemi devam ettiği sürece seyahatçi güvenindeki erimenin de süreceğini belirtti.

Hızlı, kapsamlı ve düşük maliyetli test

WTTC Başkanı ve CEO'su Gloria Guevara, iç karartıcı seyahat kısıtlamalarının seyahatçilerin güvenine büyük darbe vurduğunu söyledi. Guevara, ''Karantinanın yıkıcı etkilerinden kurtulmanın tek yolu, hükümetlerin havalimanlarında hızlı, kapsamlı ve düşük maliyetli test sistemini hayata geçirmesi. Kaostan kaçınmak ancak bu şekilde mümkün olabilir" dedi.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turist sayısı yüzde 65 azaldı
Turist sayısı yüzde 65 azaldı
Carnaval iki yolcu gemisini daha satıyor
Carnaval iki yolcu gemisini daha satıyor