Setur Marinaları Güvenli Turizm Sertifikası’nı aldı

Setur Marinaları Güvenli Turizm Sertifikası'nı aldı

Setur Marinaları, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ziyaretçilerin güvenli hizmet almasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Güvenli Turizm Sertifikası"nı aldı. Böylece Setur Marinaları Türkiye'de bu sertifikayı alan ilk marina oldu.

12 Şubat 2021 - 13:45
Reklam

Covid-19 sürecinde ziyaretçilerin tesislerde güvenle konaklamasına imkan veren ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde hayata geçirilen “Güvenli Turizm Sertifikası”nı marina sektöründe ilk kez Setur Marinaları aldı. Halihazırda Antalya, Ayvalık, Çeşme, Finike, Kaş, Kuşadası, Marmaris ve Yalova olmak üzere Setur Marinları’nın sekiz marinası, programın gerekliliklerini yerine getirerek misafirlerine Güvenli Turizm Sertifikası’yla hizmet vermeye başladı.


Sertifika, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm ziyaretçiler için ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede alınması önerilen bir dizi tedbiri kapsıyor. Setur Marinaları sertifika başvurusunun ardından girdiği süreçte ilgili kuruluşun gönderdiği denetçi tarafındantesisleri hijyen ve sağlık konusunda denetlendi.Aynı zamandaperiyodik olarak kriterlere uygun hizmet verip vermediği kontrol edilerek marinalarında sertifikayı almaya hak kazandı.


Güvenli Turizm Sertifikası’nasahip olan Setur Marinaları’na gelen konuklar, belgenin üzerindeki kare kod sayesinde de tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabilecekler. 


THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Turizmde seyahat iştahı arttı
Turizmde seyahat iştahı arttı