Select Bellejour ile romantik Ren Nehri turu
Reklam

Select Bellejour ile romantik Ren Nehri turu

18 Ocak 2018 - 18:45 - Güncelleme: 18 Ocak 2018 - 19:53
Reklam

Nehir turu gerçekten ayrı bir seyahat anlayışı ve bir de Ren Nehri ismi geçtiğinde durum daha da cezbedici hale geliyor. Yemyeşil vadileri, eskiyi anlatan kasabaları, ağaçlar arasındaki şatoları, üzüm bağları ile Ren Nehri İsviçre’den Almanya ve Hollanda’ya uzanan, birbirinden eşsiz kıyıları içinde barındırıyor. Gemi turlarının en romantik rotalarından biri olan Ren Nehri kıyıları, cruise gemisi yolcuları için de tecrübe edebilecekleri çok farklı bir deneyim sunuyor.  Tatil planlarına nehir turlarını almak isteyenler Select Bellejour ile romantik Ren Nehri turuna göz atmadan planlarınızı yapmayın deriz!

Kalkış Noktası :Frankfurt

Uğradığı Limanlar :Frankfurt, Strazburg, Mannheim, Worms, Rudesheim, Koblenz, Köln, Rotterdam, Amsterdam

Uçak Bilgileri: Thy İstanbul (Atatürk)-Frankfurt / Amsterdam-İstanbul (Atatürk)

Tur Tarihleri: Nisan 2018, Mayıs 2018, Ağustos 2018, Eylül 2018

 

Tur Programı

1. Gün İstanbul - Frankfurt - Mainz / ALMANYA: 05.30 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde yetkililerle buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri 07.55 Türk Hava Yolları’nın TK 1587 sefer sayılı uçuşu ile Frankfurt’a hareket. 10.10 Frankfurt’ta varış panoramik kısa bir şehir turu ve Mainz’a hareket. Frankfurt Avrupa’nın finans merkezi konumundaki Frankfurt, hem müze hem de fuar başkenti olmasının yanı sıra gayet eğlenceli, sade ve dinamik bir şehirdir. Dünya üzerinde ekonomik açıdan en yaşanabilir şehirlerarasında 5. sıradadır. Almanya’da 2 tane Frankfurt var. Biri Frankfurt Am Main yani Main nehri üzerindeki Frankfurt. Küçük ama dolu dolu bir şehir olan Frankfurt’ta gezebileceğiniz çoğu yerler birbirlerine yakındır. Gökdelenlerin içerisine gizlenmiş doğal ve kültürel güzellikleriyle size gezilecek birçok alternatif nokta sunar. Mainz Johannes Gutenberg’in Kenti; Mainz. Ren nehri kıyısında yer alan Mainz Rheinland-Pfalz eyaletinin başkenti ve eyaletteki en büyük kenttir. Mainz, Avrupa'nın belli başlı deniz, demir, hava ve karayollarının kesiştiği bir noktadır, verimli Ren vadisinin ticaret merkezidir. Matbaayı icat eden ünlü mucit Johannes Gutenberg’in doğduğu kenttir. Mainz, bir festivaller ve eğlenceler merkezidir. Şehir, geniş yeşil alanlar ve parklar zenginidir.

2. Gün Strazburg (Kehl) / FRANSA: 15.00 Strazburg şehir merkezine 30 km uzaklığındaki Kehl’e varış. Dileyen misafirlerimizle Strazburg Ekstra Şehir Turu. Strazburg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kenti olup Alsas bölgesi ve Bas-Rhine bölgesinin başkentliğini yapar. Kuzeydoğu bölgesinin ekonomik merkezlerinden biri olan şehir aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlamentosu'nu barındırır. Cenevre ve New York'la birlikte ülke başkentliği yapmadan uluslararası bir organizasyon merkezi barındıran az sayıda kentten biridir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dâhil edilmiştir. Strazburg aynı zamanda büyük bir öğrenci kentidir. Üniversiteleri uluslararası platformda tanınmış olup, öğrencilerinin 20% si yabancıdır. Şehir "Avrupa'nın Başkenti" unvanını taşır. Gemiye Dönüş, Akşam temeği 23.00 Strazburg ’tan ayrılma.


3. Gün Mannheim - Worm / ALMANYA: 09.00 Sabah kahvaltısı ile birlikte Mannheim’a varış. Bu limanda ünlü Heidelberg kalesi ve şehrini ziyaret ekstra tur ile ziyaret ediyoruz. Elvis Presli ve ünlü Tiyatrocumuz Haldun Dormen’in de bir dönem yaşadığı bu güzel şehri kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Otobüs ile limandan 30 dk. sürmektedir. Gemimiz öğle yemeği saatlerinde Worms’a devam edecektir. Worms Rheinland-Pfalz bölgesinde Main Nehri’nin yaklaşık 28 mil güneyinde bir kenttir. Almanya’nın “en eski şehir” unvanını taşıyor. Tarihin önemli dinsel olaylarına sahne olmuş bir kent. Martin Luther'i mahkûm eden dinsel konseyin merkezidir. ‘’Diet of Worms’’ Worms şehrinde toplanmış olan meclistir. Orta çağda Almanya’nın üç büyük Yahudi kentinden biridir. Worms halkı, 1938 e kadar mutlu bir yaşam sürerken, Hitler'in Kristal gecesi ile şehrin anlamı değişiyor.

4. Gün Rudesheim - Koblenz / ALMANYA: 06.00 Sabah erken saatlerinde Rudesheim’a varış Ekstra turumuzda Şarap bölgesinin merkezi olan Rüdesheim’ın üzüm bağlarında gezintiden sonra şarap tadımı ve Müzik Müzesi ziyareti yapılacaktır. Ardından verilecek olan serbest zamanda dileyen misafirlerimizle tur esnasında da gördüğümüz küçük restoranlarındaki orkestraları ile ünlü “Drosselgasse” doğru yürüyüp, orda eğlenmeye devam edip kasabanın güzel Reisling şaraplarını ve / veya dileyenler ünlü Brandili kahveleri “Rudesheim Coffee” içebilirler. 11.30 Rudesheim’dan ayrılma ve öğle yemeğimizi alırken Koblenz ve efsanevi Lorelei Kayasını ve Ren’in en güzel kesimi boyunca bereketli üzüm bağları arasında nokta nokta gözüken göz alabildiğine uzanan şatoları geçeceğimiz Romantik Ren’e doğru seyrimiz devam ediyor. 15.30 Tam bir kavşak noktası olan ve Moselle ile Ren Nehrinin buluştuğu Koblenz’e varıyoruz. Ekstra olan Koblenz şehir turumuzda şehrin tarihi kesimlerini yürüyerek ziyaret ediyoruz. Otobüs alarak Braubach şehrine geçip en iyi halde korunabilmiş olan “Marksburg Kalesi”ne ziyaret içeren ekstra tur kısmı seyahat esnasında alınacak kararla misafirlerin isteği olursa ek maliyet belirtilerek tura eklenecektir.


5. Gün Köln / ALMANYA: 03.30 Köln’e varış, kahvaltı sonrası, Katedrale kadar güzel bir yürüyüş turu ile serbest zamanımız olacak. Köln’ün, gotik tarzdaki Katedrali dünya çapında ün salmıştır. Köln, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Ayrıca demir ve havayolu ulaşım ağının da kesişme noktasıdır. Ren Nehri, kentin tam ortasından geçmektedir. Nehrin her iki yakası sekiz köprüyle bağlanmıştır, bunlardan ikisi demiryolu köprüsüdür.

6. Gün Rotterdam / HOLLANDA: 08.30 Rotterdam’a varış. İsmini Rotte Irmağı’ndan almaktadır. Bir liman kentidir. Avrupa’nın en büyük, Dünya’nın ise ikinci en büyük limanına ev sahipliği yapar. Hollanda’nın Amsterdam’dan sonra nüfus olarak ikinci büyük şehridir. Modern mimarisi şehrin en ilgi çekici unsurlarından biridir, çoğu Avrupa şehrinin aksine şehre damgasını vuran ortaçağdan kalma gotik yapılar değil, post modern binalar, geometrik desenler ve ilginç köprülerdir. Avrupa’nın New York’u gibidir. Mimarinin yanı sıra kültür ve festival şehridir. Festivalsiz ay geçmeyen şehirde ülkenin ve hatta Avrupa’nın en iyi müzelerine ve sergilerine rastlamak mümkündür. Dünya mutfağına ait birçok tadı bulabilirsiniz, özellikle deniz mahsulleri ile adından söz ettirir. Rotte Nehri’ne olan konumu, denizcilik mirası, Erasmus Üniversitesi, üstün mimari dokusu, kültürel ve canlı yaşam olanakları ile akıllara kazınmış bir şehirdir

7. Gün Amsterdam / HOLLANDA: 07.00 Amsterdam’a varış; Öğle yemeği sonrası, Amsterdam yürüyüş turu ve serbest zaman. Hollanda’nın başkenti olan bu şehir, zengin ve etkileyici geçmişiyle gerçekten göz alıcı bir yerdir. Geleneksel Hollanda mimarisi ve anıtlarını yürüyerek göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde yemekten sonra, rehberimizin eşliğinde Kırmızı fener sokağı gezisi. (Geminin varış noktası yürüme mesafesinden uzak ise otobüs transferi için sadece ücret ödenmesi gerekebilir)


8. Gün Amsterdam / HOLLANDA: Kahvaltı ve sonrasında odalardan Check-out ve valizlerin araca yüklenmesi Gemiden check-out, transfer saati ve yeri rehberiniz tarafından bildirilecektir. 09.30 Serbest zaman veya dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Zaanse Schans ve Volendam veya Lale zamanlarının ğu “Keukenhof” Çiçek Parkı gezilerinden birine katılabilirler. Hangi turun olacağına grup birlikte karar verecektir. 13.30 Ekstra turdan dönüş 15.45 Tura katılmayan misafirlerin buluşma noktasından alınması ve Amsterdam Havaalanına transfer 19.15 TK1954 ile İstanbul’a hareket 23.50 İstanbul’a varış.


Select Bellejour ile romantik Ren Nehri turu için TIKLAYINIZ...

  

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“İyi ki Avrupalı turistleri Türkiye'ye kaptırdık”
“İyi ki Avrupalı turistleri Türkiye'ye kaptırdık”
''Kemer'de turistler denize girecek alan bulamaz hale geldi''
''Kemer'de turistler denize girecek alan bulamaz hale geldi''