Seattle Limanı ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor
Reklam

Seattle Limanı ziyaretçi rekoru kırmayı hedefliyor

Seattle Limanı, 2019 sezonunda 1,2 milyon insanın şehri ziyaret edeceği rekorunu kırmayı bekliyor.

18 Nisan 2019 - 12:19
Reklam

Seattle Limanı, 2019 sezonunda rekor kırmayı hedefliyor. Yaklaşık 1,2 milyon ziyaretçi bekleyen liman ayrıca 20 yıllık Seattle yolculuğunu kutluyor. Sahil şeridindeki sokaklarındaki yoğunluğun daha da artması beklenen sezonun ilk yolcu gemisi Pazartesi günü Pier 66’ya ulaştı. Sahildeki işletmeler artan trafiği kucaklarken, Seattle Limanı, denizcilik işletmesinin yerel gelirde yaklaşık 900 milyon dolar gelir yarattığı tahmin ediliyor.


Seattle Limanı, 2019 sezonunda 1,2 milyon insanın şehri ziyaret edeceği rekorunu kırmayı bekliyor. Konuya ilişkin değerlendirme yapan Seattle Yetkilisi Peter Steinbrueck, “5.000 kadar yolcu taşıyan gemileri de göreceğiz” dedi. Steinbrueck, ziyaretçilerin havaalanından seyahat etmelerini kolaylaştıracak yolları bulup Pioneer Meydanı yakınında yeni bir yolcu gemisi terminali kurma olasılığını keşfederek büyüme için elverişli klarını da söyledi.


Noel’den daha yoğun

Iver's Seafood Restaurant'ın sahibi Bob Donegan, ''Sahildeki turistlerin Seattle çevresindeki turistik yerlere erişmesine yardımcı olmak için ücretsiz bir servis eklediklerini söyledi. “ Free Waterfront Shuttle'ın şimdiye kadarki en yoğun ikinci haftası geçen hafta . Noel'den daha yoğun, geçen yazdan daha yoğun, bu yüzden hızla bir büyüme gösteriyoruz” diye konuştu.

THE CRUISE LIFE

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
İki lüks yolcu gemisinde koronavirüs tespit edildi!
Mavi turlara ilgi giderek büyüyor
Mavi turlara ilgi giderek büyüyor