Rusya pazarında haziran ayı da tehlikede

Rusya pazarında haziran ayı da tehlikede

1 Haziran’a kadar Türkiye’ye uçuşları durduran Rusya’da, 1-30 Haziran arasında 338 bin turistin Türkiye’ye gelme planı yaptığı belirtildi.

28 Nisan 2021 - 11:35
Reklam

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, tur operatörlerine 1 Haziran sonrası için de Türkiye tatili satışı yapmama çağrısında bulunmuştu. Golikova’nın bu açıklaması sonrası, Rusya pazarında haziran ayını da tehlikeye düşürdü.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), 1 Haziran - 30 Haziran arasında 338 binden fazla Rusya vatandaşının Türkiye'yi ziyaret etme planı yaptığını duyurdu.

ATOR’dan yapılan açıklamada, 15 Nisan – 31 Mayıs dönemi için 533 binden fazla Rusya vatandaşının Türkiye turu satın aldığı, 1 Haziran - 30 Haziran döneminde ise 338 binden fazla Rus turistin Türkiye'ye gitme planı yaptığı belirtildi.

Daha önce Rusya yönetimi, Türkiye’deki epidemiyolojik durumun kötüleşmesi nedeniyle bu ülke ile havayolu trafiğinin 15 Nisan’dan 1 Haziran’a kadar sınırlandırılmasına karar verdiğini duyurmuştu.

Son olarak Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, Türkiye için uygulamaya konulan seyahat kısıtlamalarının şimdilik kaldırılmayacağını açıklayarak, tur operatörlerine 1 Haziran’dan sonrası için Türkiye ve Tanzanya’ya tur satışları yapmama çağrısında bulunmuştu.

Özellikle Türkiye’deki durumun ciddiyetini koruduğuna dikkat çeken Golikova'dan, “Ülke içinde seyahatleri kısıtlama, (akşam ve hafta sonları) dışarıya çıkma kısıtlaması getirilmiş durumda” açıklaması gelmişti.

Rusya Federal Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya) 17 Nisan’da Türkiye’deki turistlerin Rusya’ya geri dönüşünün organizasyonu ile ilgili merkez kurmuştu, Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) ise, 1 Mayıs’a kadar Türkiye ve Tanzanya’dan Rusya’ya dönen Rusya vatandaşlarına iki kez Kovid-19 testi yaptırma şartı getirmişti.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Turizmde seyahat iştahı arttı
Turizmde seyahat iştahı arttı