Rusya’nın turizm kaybı 2 trilyon rublenin üzerinde

Rusya'nın turizm kaybı 2 trilyon rublenin üzerinde

Rusya Federal Turizm Ajansı gelir kaybının 2 trilyon 100 milyar ruble olduğunu bildirdi.

21 Aralık 2020 - 10:40
Reklam

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) gelir kaybının 2 trilyon 100 milyar ruble olduğunu bildirdi. Rosturizm tarafından yapılan açıklamada “Bu yıl, genel düşüş yüzde 60 veya 2 trilyon 100 milyar ruble’den fazla olmayacak. Krizin boyutu, ayrıca iç ve dış turizmin neredeyse tamamen yokluğu göz önüne alındığında, düşüş daha büyük olabilirdi. Ancak iç turizm ve talebi canlandırmaya yönelik tedbirler nedeniyle, endüstrinin toplam hacmini ciddi şekilde desteklemek ve 1 trilyon 600 milyar rubleye geri döndürmek mümkün oldu” denildi.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) iç turizm hacmindeki toparlanma açısından G20 ülkeleri arasında Rusya üçüncü sırada yer alırken, Rus turizm sektörünün 2020 sonu itibarıyla hacminin geçen yıla göre yüzde 60 azalacağını belirtti.

Rosturizm’e göre turizm sektörünün hacminin yüzde 80 veya daha fazla azaldığı diğer G20 ülkelerinden farklı olarak Rusya, iç turizmin canlanma oranı açısından İtalya ve Fransa’dan sonra G20 ülkeleri arasında ilk üçe girdi.

Rosturizm bu yıl sonu itibarıyla iç turizm hacminin 2019 yılına göre yüzde 40 azaldığına dikkat çekti. Aynı zamanda, artan talep nedeniyle tatil köyleri ve doğal alanlar, geçen yılki gelir seviyesinin yalnızca yüzde 10-15’ini kaybetti. Turizm endüstrisi en çok zararı, seyahat endüstrisinin iş etkinliklerine, seyahate, forumlara ve sergilere bağlı olduğu büyük şehirlerde gördü.

THE CRUISE LIFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Turizmde seyahat iştahı arttı
Turizmde seyahat iştahı arttı