Rus turistler için İş Bankası’ndan Mir ödeme sistemi
Reklam

Rus turistler için İş Bankası’ndan Mir ödeme sistemi

İş Bankası, Rusya’nın ulusal ödeme sistemi Mir markalı kartları tüm bankamatiklerde ve üye işyerlerinde kabul etmeye başladı.

19 Nisan 2019 - 11:37
Reklam

İş Bankası, Rusya'nın ulusal ödeme sistemi Mir markalı kartları tüm bankamatiklerinde ve üye işyerlerinde kabul etmeye başladı

Rusların kart ile ödeme sistemi Mir’in diğerleri ile uyumlu olmaması iyle yaşanan sorun çözüldü. İş Bankası, Rus turistlerin Mir kartından bankamatiklerden para çekilmesi ve bu kart ile ödeme yapılması konusunda NSPK (National Payment Card System) ile anlaştı.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen şunları söyledi: “MIR kartlarının bankamız tarafından kabulüyle ulaşım, turizm ve perakende gibi birçok alanda hizmet veren üye işyerlerimizde ülkemize gelen Rus misafirlerimizden kredi kartı ile tahsilat kolaylaşıyor. Rus misafirlerimize uçak bileti alımı, otel rezervasyonu, alışveriş ve ülkemizdeyken yaygın Bankamatik ağımız ile 7/24 nakit ihtiyaçlarının karşılanması imkanı da sağlıyoruz” dedi.

 

‘Rus kart sahipleri Türkiye’de tüm işlemlerini yapabilecek’

 

MIR Ödeme Sistemi operatörü NSPK (National Payment Card System) Genel Müdürü Vladimir Komlev, “ Türkiye İş Bankası, tatil sezonu başladığında tüm ağı ile MIR kartlarını kabul etmeye hazır olacak ve böylece Rus kart sahiplerinin tüm işlemleri yapabilmelerini sağlayacak” dedi.

 

Mir Ödeme Sistemi Nedir?

 

MIR kartı çıkarıldığı 2015'ten bu yana 3123 bankanın 160 değişik kart olarak 56 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Ancak MIR diğer uluslararası kart ödeme sistemleri (UnionPay, JCB, Maestro ) ile uyumlu olmadığı içinr Rusya dışında kullanılamıyor. MIR kartlarının uluslararası kabulünü artırmak için çalışmalar sürdürülürken Türkiye sistemi kabul etmeye başlayan ilk ülke .


THE CRUİSE LİFE


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Som Dona Hotel yalnızca kadınlara hizmet ediyor
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı
Haluk Dursun, son yolculuğuna uğurlandı