Royal Caribbean, yeniden seferler için hazırlanıyor
Reklam

Royal Caribbean, yeniden seferler için hazırlanıyor

Royal Caribbean, "Sefer Yasağı" kararına bağlı olarak önümüzdeki hafta yeniden başlayacak seferler için hazırlandığını açıkladı.

16 Ekim 2020 - 10:28 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 11:41
Reklam

Royal Caribbean'in Satış, Ticaret Destek ve Servis Kıdemli Başkan Yardımcısı Vicki Freed, seyahat acenteleri için önümüzdeki hafta ABD Hastalık Kontrol Merkezi'nin (CDC) yasağın kaldırması durumunda bir olasılık olduğunu bildirdi. Seyahat acenteleriyle yapılan web semineri sırasında Freed, bir duyuru yapılması durumunda yolculukları yeniden başlatma veya herhangi bir karara varılmaması durumunda tartışmayı erteleme olasılığından bahsetti.

"Sefer Yasağı" emri, 250'den fazla yolcuya sahip yolcu gemilerinin 31 Ekim 2020'ye kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet göstermesini yasaklayan yolcu gemilerine uygulanan bir yasak. Royal Caribbean, 30 Kasım'a kadar seferlerini iptal etmişti.

Şirket, Koronavirüs (COVID-19) krizi nedeniyle Mart ayının ortasından beri kapatıldı ve emir, Kuzey Amerika'daki herhangi bir yeniden başlatma planının önündeki en büyük engel oldu.

Royal Caribbean'ın CEO'su ve diğer dört kruvaziyer şirketi geçen hafta CDC ve Başkan Yardımcısı Pence ile hatların güvenli bir şekilde çalışmak için uygulayacağı ayrıntılı adımları tartışmak üzere bir araya geldi. Mevcut küresel krizin, Sefer Yasağı Emri ve CLIA (Cruise Lines International Association) ve Healthy Sail Panel'in operasyonları sorumlu bir şekilde sürdürme önerisiyle birlikte sektörü nasıl etkilediğini tartıştılar.

Safer yasağı emri Kuzey Amerika'daki seferleri durdururken, Royal Caribbean, Singapur'dan Aralık 2020'de Quantum of the Seas ile seferlere başlayacak.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya'da kıskandıran yaz manzarası
Antalya'da kıskandıran yaz manzarası
Enfes günbatımıyla fotoğrafçıların vazgeçilmezi Savcılı Plajı
Enfes günbatımıyla fotoğrafçıların vazgeçilmezi Savcılı...