Royal Caribbean Group, kaybına rağmen 2022’den umutlu

Royal Caribbean Group, kaybına rağmen 2022'den umutlu

Royal Caribbean Group, 1,4 milyar dolarlık kayıp bildirdi, ancak 2022'de cruise için iyimserlik sürüyor.

02 Kasım 2021 - 11:02 - Güncelleme: 10 Kasım 2021 - 17:34
Reklam

Royal Caribbean, Celebrity Cruises ve lüks marka Silversea'nin ana şirketi Royal Caribbean Group, şirket yeniden başlatma planlarını hızlandırmaya devam ederken 2021'in üçüncü çeyreği için 1.4 milyar dolar zarar bildirdi.

Ancak bu olumsuz haberler, bazı olumlu ölçütlerle yumuşatıldı. Şu anda grubun markaları arasında 500.000'den fazla kişi seyahat etti ve 2021'de yıl sonundan önce 1 milyondan fazla yolcunun yelken açması bekleniyor.

Bugüne kadarki gemi kapasitesi ortalama olarak yüzde 44 civarında seyrediyor, ancak son zamanlarda yapılan bir Freedom of the Seas seferi gibi bazı seferler yüzde 87 ile çok daha yüksek çalıştı.

Şirket ayrıca, 2022 seferleri için fiyatların 2019'dan daha yüksek olduğunu ve rezervasyonların tarihi aralıklarda olduğunu belirtti. Daha da iyimser olan Royal Caribbean Group, önümüzdeki bahara kadar kar elde etmeyi planladığını ve olumlu görünümün nedeninin bir parçası olarak şirket tarihindeki en yüksek misafir memnuniyeti puanlarını ve uçak içi harcamaları kredilendirdiğini belirtiyor.

Royal Caribbean Group ayrıca, kısa süre önce koşullu sefer izninin Ocak ayına kadar uzatılacağını, ancak kruvaziyer operatörleri için büyük iyileştirmeler yapılacağını açıklayan ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile olumlu diyaloğa dikkat çekti.

THE CRUISE LIFE 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pandeminin küresel çapta turizme maliyeti 2 trilyon dolar
Pandeminin küresel çapta turizme maliyeti 2 trilyon dolar