Royal Caribbean 9 ay sürecek ’rüya’ yolculuğunu duyurdu

Royal Caribbean 9 ay sürecek 'rüya' yolculuğunu duyurdu

Royal Caribbean, 9 ay sürecek ve dünya genelinde 150 noktayı ziyaret edecek yeni bir destansı gemi yolculuğunu duyurdu. Açıklamada, seyahatin "Var olan en uzun ve en kapsamlı dünya turu" olduğunu belirtildi.

28 Ekim 2021 - 09:29 - Güncelleme: 10 Kasım 2021 - 17:39
Reklam

Royal Caribbean, 9 ay (274 gece) sürecek ve dünya genelinde 150 noktayı ziyaret edecek yeni bir destansı gemi yolculuğunu duyurdu. Açıklamada, seyahatin "Var olan en uzun ve en kapsamlı dünya turu" olduğunu belirtildi.

Royal Caribbean şirketinin "en uzun ve en kapsamlı dünya gezisi" olarak reklamını yaptığı Ultimate World Cruise, Aralık 2023'te Miami'den denize açılacak ve Eylül 2024'te sona ermeden önce 7 kıtada 65 ülkeyi ziyaret edecek.

Planlanan durakların yaklaşık 57'si kruvaziyer şirketi için de yeni limanlar olacak. Gemi, Grönland'da Qaqortoq bölgesi, Antarktika, Fransız Polinezyası'nda Moorea ve Tahiti adaları ve Japonya'da Okinawa gibi olağandışı yerlerin yanı sıra Rio de Janeiro, Tac Mahal için Hindistan, Çin Seddi için Çin ve Büyük Set Resifi için Avustralya gibi ölmeden önce görülmesi gereken yerler listesinin gözde noktalarını da ziyaret edecek.

2 bin 490 yolcu kapasiteli Serenade of the Seas gemisinde gerçekleşecek destansı yolculuk için rezervasyonlar başladı. Tüm yolculuk için giriş seviyesindeki iç kabinlerin fiyatı uçuşlar, vergiler ve ücretler dahil 46 bin 409 sterlinden (yaklaşık 610 bin TL) başlarken süitler 85 bin sterlinin (yaklaşık 1,1 milyon TL) biraz altından satışa sunuldu.

Şimdiye kadarki en uzun dünya gezisi, Viking'in Ağustos 2019'da Londra'dan yola çıkan ve koronavirüs pandemisi Mart 2020'de tüm yolculukları durdurmadan önce bir sonraki mayısta dönmesi planlanan 245 gecelik Ultimate World Cruise seyahatiydi. Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedefleyen gemi, yolculuğunu erken bitirmek zorunda kalmıştı.

Şubatta Bloomberg, 130+ günlük dünya turlarının biletlerinin yıllar önceden tükendiğini bildirmişti. Bu, son iki yılda milyarlarca dolar kaybeden bir sektör için mutluluk verici.

ABD'li kruvaziyer devi Carnival, 2020'de 10 milyar dolarlık (yaklaşık 95 milyar TL) zarar bildirirken eylülde Uluslararası Kruvaziyer Şirketleri Birliği, sadece Avrupa'da doğrudan veya dolaylı şekilde sektöre bağlı 200 bin işin sona erdiğini tahmin ettiklerini açıklamıştı.

Tüm işletmecilerin Kovid protokollerini uygulamaya koyması ve sıhhi önlemleri artırmasıyla kruvaziyer seferleri ağustosta yeniden başlamıştı. Bununla birlikte, Birleşik Krallık Dışişleri, İngiliz Milletler Topluluğu ve Kalkınma Ofisi'nin (Foreign, Commonwealth & Development Office -FCDO) Kovid döneminde yolculuğuna dair tavsiyeleri hâlâ ihtiyatlı.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pandeminin küresel çapta turizme maliyeti 2 trilyon dolar
Pandeminin küresel çapta turizme maliyeti 2 trilyon dolar