Qatar Airways’den Çalışanlarına Kötü Haber

Qatar Airways’den Çalışanlarına Kötü Haber

Covid-19 pandemisi sebebiyle birçok şirket iflas eşiğine geldi. Dünyaca bilinen şirketler çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldı ya da çalışanlarını ücretsiz izne gönderdi.

08 Mayıs 2020 - 10:26
Reklam

Covid-19 pandemisi sebebiyle birçok şirket iflas eşiğine geldi. Dünyaca bilinen şirketler çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldı ya da çalışanlarını ücretsiz izne gönderdi. Son olarak Qatar Airways’den kötü bir haber geldi. Ortadoğu’nun ünlü hava yolu şirketi Qatar Airways çalışanlarına şirket genelinde bir not gönderdi.

Ortadoğu’nun ünlü hava yolu şirketi Qatar Airways koronavirüs pandemisi sebebinin beraberinde getirdiği küresel seyahat krizi yüzünden çalışanlarının önemli kısmını işten çıkarmayı planlıyor. Merkezi Doha olan havayolu şirketi çalışanlarına şirket genelinde bir not gönderdi. Şirket, onlardan mevcut durumun şirketi oldukça kötü etkilemesi yüzünden işten çıkarmalara hazır olmalarını istedi.

Qatar Airways’de 46.000’den fazla kişi çalışıyor

İşten çıkarılacak personel sayısı hakkında ise henüz detaylı bir açıklama yapılmadı. Qatar Airways Company’nin bünyesinde şu anda 46.000’den fazla kişi çalışmaktadır. Havayolu daha önce 234 uçakla 170’ten fazla varış noktasına uçuyordu ancak bu program, pandeminin yol açtığı aksama nedeniyle sadece 35 varış noktasına indirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Akıllı Turizm Rotası Projesi'nin mobil uygulaması hayata geçti
Turizmde seyahat iştahı arttı
Turizmde seyahat iştahı arttı