Özgü Alnıtemiz: Destinasyon odaklıyız
Reklam

Özgü Alnıtemiz: Destinasyon odaklıyız

Her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı Hall’de aynı yerinde misafirlerini ağırlayan Celestyal Cruises’ın EMITT’teki standını ziyaret ettik. Standında gerçekleştirdiği kokteyl ile de iş ortaklarıyla keyifli anlar yaşadı. Bir araya geldiğimiz Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, The Cruise Life’a EMITT Fuarını değerlendirerek, yanı sıra Celestyal Cruises’ın 2019 rotasını anlattı:

04 Şubat 2019 - 17:16 - Güncelleme: 05 Şubat 2019 - 18:16
Reklam

Bu yıl 94 ülkeden 1.100 ana firmayı (alt katılımcılarla toplamda 5 bin 602 firma) ağırlayan EMITT, turizm sektörüne yön veren konu ve konuklarla ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Stantlar ise aktivitelerle renkli görüntülere sahne .Her yıl ğu gibi bu yıl da aynı Hall’de aynı yerinde misafirlerini ağırlayan Celestyal Cruises’ın EMITT’teki standını ziyaret ettik. Standında gerçekleştirdiği kokteyl ile de iş ortaklarıyla keyifli anlar yaşadı. Bir araya geldiğimiz Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, The Cruise Life’a EMITT Fuarını değerlendirerek, yanı sıra Celestyal Cruises’ın 2019 rotasını anlattı:


“HEM TÜKETİCİLERLE HEM DE İŞ ORTAKLARIMIZLA BULUŞUYORUZ”

Şirket olarak yıllardır katıldığımız EMITT’te aynı yerimizde hem tüketicilerle hem de iş ortaklarımızla buluşuyoruz. Bu yıl da gayet verimli ve keyifli bir fuar süreci yaşadık. Turizmde hareketli günler artık başladı. İyi bir sezon geçirmeyi diliyoruz. Herkesin 2019’dan beklentileri var.


CELESTYAL CRUİSES İSTANBUL’A GERİ GELİYOR

Celestyal gemimiz 2019 mart ayından başlayarak ekim sonuna kadar 3-4-7 gecelik programlarını yapmaya devam edecek. Bu yılki güzel haberimiz ise Celestyal Cruises İstanbul’a geri geliyor olmasıdır. 22 ekim itibariyle gemimiz tekrar İstanbul’a gelecek ve Sarayburnu Limanı’na gelerek bir gece konaklayacak. Dolayısıyla Türkiye’ye gelen yabancı yolcular sadece İstanbul’u birkaç saatte gezmek değil üstüne bir gece konaklayarak iki günü dolu dolu yaşayarak deneyimleyebilecekler. Tabi bizim yolcumuz için de güzel bir durum bu. Çünkü böylelikle İstanbul’dan gemiye binebilecekler. Celestyal, İstanbul sonrası rotasını Çanakkale’ye çevirecek. Çanakkale’den sonra ise Rodos- Girit-Santorini- Mykonos-Atina-İstanbul rotasını yaparak tamamlayacak. 2020’de de bu programı devam ettireceğiz.


“YUNANİSTAN TALEP GÖREN BİR DESTİNASYON”

Yunanistan talep gören bir destinasyon. İnsanların da cruise seyahatine olan merakı git gide artmaya başlıyor. Biz de bunu teşvik etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla Yunanistan’a daha önceden gitmiş bile olsa tamamını gemisiz dolaşabilmek pek mümkün değil. Cruise seyahatini deneyimlemek isteyenler ayrı bir kitle, Yunanistan destinasyonu ayrı bir kitle. Dolayısıyla bunun artarak devam edeceğini ümit ediyoruz ve bekliyoruz.


“İNSANLARI ERKEN REZERVASYONA TEŞVİK EDİYORUZ”

Ekonomik dalgalanmalar sebebiyle biz de insanları erken rezervasyona teşvik ediyoruz. Hem fiyat avantajı ğu gibi hem de bir anlamada olası kur artışlarına göre de tatilciler kendilerini garantiye almış oluyorlar. Kurlar biraz daha dengelendiği için bir kırılma noktası var ve şu an o noktayı yaşıyoruz. Eğer bu seviyelerde seyrederse hedeflerimizi tutturacağımızı düşünüyorum. Diğer yandan da doluluklar iyi ğu için otellerin de fiyatları arttı. Otellerin fiyatları artınca bizim ürünümüzün değeri biraz daha dengelendi ve daha cazip hale geldiğini düşünüyorum.“DESTİNASYON ODAKLIYIZ”

Celestyal Cruises’ın  öne çıkan tarafı destinasyon odaklı bir gemi şirketi olmasıdır. Tabi ki gemilerimizde eğlenceler, aktiviteler, çocuklar için programlar, gastronomi, kültür, tarih, Yunanca dersi gibi birçok şey mevcut. Ancak bizde Ada’da geçirilen zaman gemide geçirilen zamandan daha uzun. Dolayısıyla biz destinasyon odaklı bir şirketiz. Gemimiz herşey dahil sistem. Yani Türk tüketicisinin alışkın ğu herşey dahil sistemiyle hizmet veren bir gemi şirketiyiz. O da tabi ki bir tercih sebebidir. Diğer yandan bu yıl fiyatlarımızın içerisine kara turlarını dahil ettik. Dolayısıyla Celestyal’e gelen bir yolcu herşey dahilin biraz daha ötesinde kara turlarını ve daha fazlasını görebilecek. Aslında sadece gemi değil gemiyle beraber bir katma değer de beraberinde alıyorlar. Dolayısıyla yolcular fiyatlarını mukayese ederken, aldığı ürünü her alışverişinde, ürünün içeriğine ve kıyasladıkları diğer ürünlerle farklılıklarına bakmalarına özellikle tavsiye ederiz. Geçen seneye göre ürünümüzü çok daha zenginleştirdik. Yıllardır da vizesiz yapıyoruz, bu da tercih edilmemizde büyük etkendir. Erken rezervasyonu teşvik ediyoruz ancak bir yandan da tatil planını son dakikaya bırakanlara da o hizmeti verebiliyoruz gemi şirketi olarak. Bu da avantajımızdır. 


THE CRUISE LIFE ÖZEL RÖPORTAJ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turizmciler tedirgin
Turizmciler tedirgin
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak
Yenikapı Kruvaziyer Limanı Projesi'nde halka danışılacak