Norveç, güvenli seyahat için Cruise Komitesi kurdu

Norveç, güvenli seyahat için Cruise Komitesi kurdu

Norveç Adalet ve Hazırlık Bakanı Monica Mæland, son yıllarda hem Svalbard'da hem de anakara kıyılarında seyir trafiği arttığını belirterek güvenli seyahat için Cruise Komitesi kurulduğunu bildirdi.

25 Haziran 2020 - 12:47
Reklam

Norveç hükümeti, Norveç sularındaki son yıllarda artan ve Covid-19 ile sekteye uğrayan artan seyir trafiğiyle ilgili güvenli seyahat için hazırlıklı olma zorluklarını araştırmak üzere bir komite atadı.Norveç Adalet ve Hazırlık Bakanı Monica Mæland, son yıllarda hem Svalbard'da hem de anakara kıyılarında seyir trafiği arttığını belirterek “İçinde çok sayıda yolcu bulunan bir kruvaziyer gemisinde meydana gelecek pandemi içeren ciddi bir olayı kontrol etmenin zor olduğunu söyledi.

Hedef cruise trafiğini düzenlemek

Norveç fiyordlarında cruise turizmini yeniden planlamak için kurulan Cruise Komitesi Svalbard Valisi Kjerstin Askholt başkanlığında toplanarak kruvaziyer trafiğinin kapsamını haritalamak ve tanımlamakla birlikte gelecekteki planlamayıda düzenlemekle görevlendirildi. Svalbard Valisi Kjerstin Askholt “Son yıllarda hem Svalbard'da hem de anakara kıyılarında seyir trafiği arttı” dedi.

Hazırlıklı olmak

Norveç Adalet ve Hazırlık Bakanı Monica Mæland şunları anlattı: “Viking Sky yolcu gemisinde meydana gelen olay bize tehlikeyi hatırlattı. Bu nedenle, Norveç kıyılarında ve Svalbard'da kruvaziyer trafiğinde zorluklara karşı hazırlıklı olma durumlarını haritalanması, kapsamlı araştırma yapılması gerekiyor. On kişilik komite üyesi, bir Norveç yolcu gemisiyle ilgili ciddi bir olayı koordine etme ve yönetme yeteneğinin yanı sıra, karadaki çok sayıda yaralı ve yaralanmamış tahliyeyi yönetme yeteneğini değerlendirecek.

Komite, riski azaltan önlemlere özel önem vermek ve kruvaziyer endüstrisinin kendisinin hazırlığının korunmasına, iyileştirilmesine ve boyutlandırılmasına nasıl katkıda bulunabileceğine ilişkin öneriler getirecektir.

Komite, mevcut bilgi temelleri hakkında bir genel bakış elde etmek ve son yıllarda kruvaziyer trafiği ve olaylarla ilgili mevcut önerileri tutarlı bir şekilde derleyecek. Komite ayrıca, diğer Arktik kıyı devletlerinin nasıl önleyici tedbirler geliştirdiğini ve kruvaziyer trafiğini yönetmek için hangi ayarlamaları başlattıklarını tanıyacak. Komite, öğrenme ve deneyimleri Norveç koşullarına aktarma fırsatlarını değerlendirecek. Cruise Komitesi raporunu 19 Aralık 2021 tarihine kadar sunacak.

Komite şöyle oluşuyor

Oturum Başkanı:Svalbard Valisi Kjerstin Askholt, LongyearbyenÜyeler:Başkan Yardımcısı Seferi Karin Strand, BergenProfesör Odd Jarl Borch, BodøDeniz Güvenliği Direktörü Arve Dimmen, HareideKıdemli Mühendis Jan Reinert Vestvik, HaugesundEmekli Sahil Güvenlik Komutanı Ottar Haugen, TønsbergProfesörü Ingrid Bouwer Utne, TrondheimDirektör Frigg Jørgensen, TromsøOperatif SAR Müfettiş Tore Wangsfjord, BodøGenel Sekreteri Rikke Lind, Nesodden

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Danıştay’dan turist rehberlerini sevindiren karar
Danıştay’dan turist rehberlerini sevindiren karar
Koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı, mavi tur rezervasyonları arttı
Koronavirüs aşısı uygulanmaya başladı, mavi tur...