Northeast Town, gemi büyütme çalışması için finansman haberi...
Reklam

Northeast Town, gemi büyütme çalışması için finansman haberi bekliyor

Northeast Town, Great Lakes’teki cruise gemi sanayisine yönelik potansiyel bir araştırmayla ilgili finansman haberini Turizm Bakanlığı’ndan bekliyor.

22 Kasım 2017 - 13:55 - Güncelleme: 22 Kasım 2017 - 14:17
Reklam

Ontorio-Northeast Town, Great Lakes’teki cruise gemi sanayisine yönelik potansiyel bir araştırmayla ilgili finansman haberini Northeast Town Turizm Bakanlığı’ndan bekliyor. Geçtiğimiz hafta konseyde yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Al MacNevin, “İki tekne (yolcu gemileri) aldığımızda bunları yönetmek için neler yaptığımızı zaten biliyoruz. Great Lakes Limanı’nda sektörün geleceğini ve bu yolcu gemilerinin etkisinin ne olacağını bilmeye ihtiyacımız var" dedi.

Belediye Başkanı Al MacNevin’e Midland Belediye Başkanı Gord McKay önderliğinde MTCS ile konsey görüşmeleri hatırlatıldığında, diğer Great Lakes liman başkanlarıyla yaptığı görüşme sonucu, konuya ilişkin bir çalışmaya ve gruba ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Projeyi yönetmek için 250 bin dolarlık çalışma yapılıp yapılmayacağı sorulduğunda ise Belediye Başkanı Al MacNevin şunları söyledi: “ Finansman başvurusunu takip etmek üzere Toronto’da tekrar görüşeceğim. Kasım sonuna kadar öğrenmeyi umuyoruz.”

Belediye Başkanı Al MacNevin çalışmanın Northeast Town için faydalı olacağını da sözlerine ekledi. MacNevin, “Bu çalışma, cruise gemilerinin toplumumuz üzerindeki ekonomik etkilerini belirlememize yardımcı olacaktır” dedi

Town of Northeastern Manitoulin and the Islands İdari İşler Müdürü (CAO) Dave Williamson, Little Current Limanı’nı 2017’de 30 cruise gemisinin ziyaret ettiğini,  2018 sezonunda Great Lakes’deki yeni gemilerle birlikte bu sayının artacağını belirtti. 


THE CRUISE LIFE -Dış Haberler Servisi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“İyi ki Avrupalı turistleri Türkiye'ye kaptırdık”
“İyi ki Avrupalı turistleri Türkiye'ye kaptırdık”
''Kemer'de turistler denize girecek alan bulamaz hale geldi''
''Kemer'de turistler denize girecek alan bulamaz hale geldi''