Nehirlerde gemi gezileri gözde oldu

Nehirlerde gemi gezileri gözde oldu

Cruisera Genel Müdürü Hamza Şahin: Denizden çekinenler veya tarih, kültür, sakinlik arayanlar nehir gemileriyle gezileri tercih ediyorlar.

18 Ağustos 2016 - 12:24 - Güncelleme: 29 Mayıs 2017 - 14:26
Reklam

Dünyada 20 milyonu aşan turist sayısı ile 40 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaşan kruvaziyer turizminde son yıllarda nehir gemileri moda ve seyahat edenlerini gözdesi haline geldi. Türkiye’de dünyanın bir çok yerine gemi turları satan acenteler içinde önemli bir yere sahip olan Cruisera Turizm düzenlediği özel nehir gemisi turları ile Türk halkına nehir turlarını sevdiriyor. Başta İspanya olmak üzere dünyanın önemli kruvaziyer şirketlerinin Türkiye temsilciliğini yapan Cruisera Turizm’in Genel Müdürü Hamza Şahin “Gemi turlarını sevenlerin yolu eninde sonunda nehir gemilerinden geçer. Bu le Avrupa’nın içinden geçen nehirlerde tarih, kültür, doğa içinde farklı heyecanlar yaşanan yolculuklar sunuyoruz”dedi.

TÜRKLERİN İZİNDE NEHİRDEN AVRUPA’YA GİDİLİYOR

Yaklaşık 10 yıldanberi Türk halkını deniz turizmine alıştıran kadrolarda görev aldığını belirten 25 yıllık turizmci Hamza Şahin, “Bir kez gemi yolculuğuna çıkan denizden vazgeçemez. Gemi yolculuklarındaki konfor, rahatlık ve çok ülke, çok şehir görme imkanı ve rahatlığın bir arada yaşandığı başka turizm dalı yoktur. Türk halkı gemi turizmini sevdi. Şimdi ise Türk halkını geçmişimizle ilgili anıların yer aldığı, Osmanlının izlerinin bulunduğu topraklara götürüyoruz” dedi.

Hamza Şahin, 20 Aralık’ta başlayan “Tuna Nehri ve Noel Pazarları” adlı turun,

27 Aralık’ta yapılacak “Tuna Nehrinde Yılbaşı Gemi Turu” ve 27 Aralık’ta başlayan ‘Ren Henri’nde Romantik Gemi Turu” olmak üzere Avrupa’nın göbeğinde Tuna ve Ren nehirlerindeki turların konuklara unutulmaz bir gezi heyecanı yaşatacağını söyledi. Şahin, açık denizin çalkantılığı konumundan çekinenlerin nehirlerin sakin akan sular üzerinde Avrupa’nın önemli şehirlerinde tarih, kültür ve yaşamın keyfine varacaklarını belirtti

M/S FIDELIO GEMISI ILE TUNA NEHRİ VE NOEL PAZARLARI

Kişi başına 990 Euro’dan başlayan “Tuna Nehri ve Noel Pazarları” turunda gemi toplam 3 ülke ve 7 önemli şehire uğruyor. 20 Aralık’ta Avusturya’nın Viyana şehrinden başlayan tur Avusturya’da Melk, Durstein, Slovakya’da Bratislava, Macaristan’da Budapeşte, Mohaç, Estergon, şehirlerine uğrayarak sürüyor. Gezi Avusturya’nın Viyana şehrine dönülerek bitiyor. Geleneksel bir aktivite olan Noel pazarları Viyana’nın belli başlı meydanlarında kurulur. 18 Kasım ‘da başlar ve 25 Aralık’a kadar açık ahşap kabinlerden oluşan bu pazarlar, öncelikle el yapımı hediyeler, ev yapımı tatlılar ve sıcak içecekler ziyaretçilerine belli bir ücret karşılığında sunulur. Küçük dükkanlar genellikle süslenen büyük çam ağacın etrafında kümeleniyor.

M/S FIDELIO GEMISI ILE TUNA NEHRINDE YILBAŞı GEMI TURU

Kişi başı 990 Euro’dan başlayan fiyatlarla 27 Aralık’ta Viyana’dan yola çıkılarak 3 ülkede 7 şehire uğranılan “Tuna Nehrinde Yılbaşı Gemi Turu’nda Avusturya’da Viyana, Melk, Durstein, Slovakya’da Bratislava, Macaristan’da Budapeşte, Mohaç, Estergon şehirlerine uğranıyor

MS ALEMANNİA İLE REN NEHRİNDE YILBAŞI GEMİ TURU

Kişi başına 1299 Euro’dan başlayan 27 Aralık’ta Düsseldorf’tan yola çıkılarak 2 ülkede 8 şehire uğranılan “Ren Henri’nde Romantik Gemi Turu’nda Almanya’da Düseldorf, Bonn, Koblenz, Rudesheim, Mannheim, Mainz, Köln, Fransa’da Strazburg’a uğranıyor.

TUR ÜCRETINE DAHIL OLAN SERVISLER

Cruisera Genel Müdürü Hamza Şahin turlarla ilgili önemli notları şöyle sıraladı: Gemide 7 gece tam pansiyon konaklama THY ile gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti Gala gecesi ve kaptan gecesinde içecekler dahil Program dahilinde tüm transferler Gemideki sabah kahvaltısı (açık büfe) Yemeklerde alınan çay ve kahveler, kahvaltıda alınan su Öğle ve akşam yemekleri (set menü) Gemideki tüm eğlence ve aktiviteler Cruisera Türkçe rehberlik hizmeti - Grup oluşması halinde (Otobüslü turlarda En az 14 kişi) Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.) Seyahat Güvence Paketi 70 yaşa kadar sınırlı 70 yaş ve üzeri için 25 EUR sür prim uygulanır. (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu i ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. (Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır. (Seyahat Güvence Paketi Ergo Sigorta A.Ş.) Liman vergileri, hava limanı vergileri ve gemi personel bahşişleri (380 €) Hoşgeldin kokteyli ve kaptan yemeği

TUR ÜCRETINE DÂHIL OLMAYAN SERVISLER

M/S Fidelio Gemisinde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler. Kişisel harcamalar (Kuru temizleme, telefon v.s) Programda ekstra olarak belirtilmiş turlar Yurt dışı çıkış harcı 15 TL. Turumuzun ilk günü kahvaltı ve öğle yemeği Turumuzun son günü öğle ve akşam yemeği Schengen vize ücreti 130 Euro  


ÖNEMLI NOTLAR

Vize için en az 6 ay geçerli hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport ve gerekli evraklar acenteden öğrenilir. * Pasaport’un en az 2 vize sayfası boş olmalıdır. * Grup sayı bakımında küçük ğu zaman ekstra turlar geminin diğer müşterileri ile otobüs paylaşılır. * Vize işlemleri için pasaport tur başlangıç tarihinden 30 günü öncesi ofisise ulaşmalıdır. * Uçak bileti pasaporttaki isme göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soyisim beyanından sorumluluk tamamen müşteriye aittir. * Uçuşlar Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta yapılır. * Kişi başı bagaj ağırlığı en fazla 20 kg.dır. * Gemi tarafından organize edilen ekstra tur fiyatı genelde daha yüksektir. Rehberin organize ettiği turlarda yeterince katılım olmasa misafirler geminin turlarına fark vererek katılabilir. Bu durumda rehberlik hizmetini İngilizce veya başka bir Avrupa dilinde alabilirler. * Ekstra tur fiyatları 20 kişi katılımı baz alınarak hesaplandı. 20 kişinin altına düşmesi halinde fiyatlar, yüksek maliyetler i ile artacaktır. * Gemideki programların saatleri değişebilir. * Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkışları değişebilir. * Kesin rezervasyon tam ödeme ile yapılabilir.

Programda belirtilen saatler Türk Havayolları ve cruise firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acente sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acente programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programda değişiklik olabilir. * Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir. * Gezi için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış Sözleşmesinde belirtilmiştir. * Geziye kayıt yaptıran yolcular sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. * Sigara sadece güneşleme güvertesindeki belirli bir alanda içilir, gemide diğer mekanlarda sigara içmek kesinlikle yasaktır!!! * Navigasyon güvenliğinden dolayı kaptan ve mürettebatı gezi güzergahını değiştirmeye tek başına karar verebilir.

İPTAL ŞARTLARI;

80 – 100 gün arasında, alınan tüm ücret iade edilir. 80 gün ve sonrası için gemi şirketi tarafından uygulanan cezai işlemler; 50 – 80 gün arası toplam ücretin % 20’si, 30 – 50 gün arası toplam ücretin % 50’si, 15 – 30 gün arası toplam tutarın % 70’i, 15 – 0 gün arası toplam tutar yanar. 

THE CRUISE LIFE  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Soyer’den Kültür Zirvesi’ne çağrı
Başkan Soyer’den Kültür Zirvesi’ne çağrı