MSC, en büyük kruvaziyer gemisinin inşasına başladı
Reklam

MSC, en büyük kruvaziyer gemisinin inşasına başladı

Dünyanın en büyük kruvaziyer şirketleri arasında yer alan MSC Cruises, en büyük gemisi MSC World Europa için omurga kaynatma töreni gerçekleştirdi.

30 Haziran 2020 - 10:57 - Güncelleme: 01 Temmuz 2020 - 11:39
Reklam

Dünyanın en büyük Kruvaziyer şirketlerinden olan MSC Cruises, en yeni ve en büyük kruvaziyer gemisi 205 bin brüt tonluk MSC World Europa için omurga kaynatma töreni gerçekleştirdi. Fransa'da da ilk defa inşa edilecek olan büyük, LNG motorlu yolcu gemisi için ilk blok, Saint-Nazaire'deki Chantiers de l’Atlantique tersanesinde indirildi. Geminin inşasının 1.2 milyar dolara mal olduğu söyleniyor ve MSC'nin Fransız tersanesinden sipariş ettiği dört kardeş gemiden ilki olduğu da detaylar arasında.

Törenler, küresel salgının başlamasından ve seyir operasyonlarının askıya alınmasından bu yana büyük bir yolcu gemisi için ilk inşaat başlangıcı oldu. Küresel cruise sektöründe tüm haberler askıya alınan ve yeniden değerlendirilen cruise hatları hakkında geliyordu. Meyer Werft, geçtiğimiz günlerde Carnival Corporation için Almanya'nın Papenburg kentinde inşa ettiği ve şimdilerde tamamlanan Iona'nın teslimatının ertelenmeye devam edildiğini bildirmişti.

MSC, Mayıs 2017'de iki adet 200 bin groston kapasiteli LNG yakıtlı mega yolcu gemisi siparişi ve seçenekler dahilinde iki ek gemi için bir mutabakat zaptı imzalamıştı. Dört gemi MSC Cruises’ın World Class'ı olacaktı.

“MSC World Europa, şu anda ticari denizcilik operasyonları için en çevre dostu yakıt olan LNG ile çalışmaktadır. Karbon emisyonlarını mevcut diğer yolcu gemilerinden daha fazla azaltmak üzere tasarlandığından, çevresel yönetim konusundaki taahhüdümüzün bir başka kanıtıdır” dedi MSC Cruises İcra Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago.

“Bu gemiyle, uzun vadeli operasyonlardan kaynaklanan sıfır emisyon hedefimize ulaşmak için gelişmiş çevre teknolojisine yatırım yapma inancımızı da yeniden teyit ediyoruz.”

333.3 metre uzunluğundaki yeni gemi, dünyanın en büyük yolcu gemilerinden biri olacak ve 200.000 gros tonu aşan birkaç gemiden sadece biri olacak. 2.632 yolcu kabini ile, gemi toplamda 6.761 yolcu ve 2.139 mürettebat kapasitesine sahip olacak.

Şu anda 17 yolcu gemisinden oluşan bir filoya sahip olan MSC, yolcu filosunun 2027 yılına kadar 25 gemiye büyümesini isteyen 11,6 milyar € 'luk bir plan yapmayı taahhüt etmişti. Ayrıca, MSC Group Cruises Division'ın Fincantieri tarafından inşa edilen ve 2023-2026 yılları arasında yılda bir piyasaya sürülecek olan dört süper yat gemisinden oluşan yeni bir lüks yolcu gemisi markası mevcut.

Bunun yanında MSC Cruises şu anda dünya çapındaki kruvaziyer operasyonlarını Ağustos 2020'ye kadar iptal etti.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
8 yeni otel geliyor
8 yeni otel geliyor
'Covid-19 Döneminde İş Seyahatlerine Bakış' raporu
'Covid-19 Döneminde İş Seyahatlerine Bakış' raporu