MSC Cruises, Yunanistan’a yolculukları yeniden başlatabilir

MSC Cruises, Yunanistan'a yolculukları yeniden başlatabilir

MSC Cruises, Paskalya tatili sezonu başlamadan önce Yunanistan'a yolculuklarını yeniden başlatabilmek için Turizm Bakanlığı ile görüşmelerine devam ediyor.

17 Şubat 2021 - 14:54
Reklam

MSC Cruises, kruvaziyer hattı, yerel turizm hizmetlerinin Paskalya tatili sezonu başlamadan önce yeniden açılmasını sağlamak için Yunanistan Turizm Bakanlığı ile yakın bir şekilde çalışıyor.

MSC Cruises , yaklaşan Paskalya tatillerinde Yunanistan'ı ziyaret etmeyi ümit eden kruvaziyer yolcuları için turizm hizmetlerinin yeniden açılması konusunda Yunanistan Turizm Bakanlığı ve diğer ilgili resmi makamlarla görüşmelerde bulunduğunu doğruladı.

Duyuru, şirketin MSC Magnifica'nın 29 Nisan 2021'e kadar Yunanistan'a bağlı tüm seferlerini iptal etmesinden kısa bir süre sonra geldi.

Bu gemide halihazırda rezervasyon yaptıran konuklar , Yunanistan'daki limanlara uğrayarak MSC'nin amiral gemisi MSC Grandiosa'da veya hattın diğer gemilerinde seyahat tatillerini yeniden rezerve etme seçeneğine sahip olacaklar.

Alternatif olarak, yolcular, 30 Nisan 2022'de veya öncesinde gerçekleşecek tüm seferler için geçerli olacak yüzde 125'lik gelecekteki bir seyir kredisini tercih edebilirler.

MSC Cruises , sıkı bir yeni sağlık ve güvenlik protokolü ve azalan yolcu sayıları uyarınca kısa süre önce MSC Grandiosa ile Batı Akdeniz'deki yolculuklarına yeniden başladı .

Artık tüm misafirlerin seferleri sırasında en az iki kez test edilmesi gerekiyor ve gemide mesafeyi sağlamak için 'sosyal balonlar' oluşturuldu.

Personel ve mürettebat, gemiye binmeden önce en az üç kez ve ardından gemi yolculuğu sırasında haftalık olarak bir dizi sağlık ve Covid-19 testine tabi tutulur.

Bu önlemler, dünyaca ünlü Aspen Medical danışmanlığı da dahil olmak üzere uluslararası sağlık uzmanları ile işbirliği içinde tasarlanmış ve İtalya, Yunanistan ve Malta'daki ulusal makamlar tarafından onaylandı. 

Protokol sürekli olarak gözden geçiriliyor ve kurum içi sağlık ve ağırlama uzmanlarının yanı sıra Blue Ribbon Covid-19 Uzman Grubundan oluşan çapraz işlevli bir görev gücü tarafından yönetiliyor.

MSC Grandiosa, her Pazar günü Cenova, İtalya'dan kalkan ve İtalya'daki Civitavecchia, Napoli , Palermo ve Cagliari'nin yanı sıra Malta'daki Valletta'yı arayarak haftalık yolculuklar gerçekleştiriyor.

THE CRUISE LIFE 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşmenin başladığı Didim’de sahil keyfi
Normalleşmenin başladığı Didim’de sahil keyfi
‘Turizm sektörü haziran ayına kadar aşılanmalı’
‘Turizm sektörü haziran ayına kadar aşılanmalı’