MSC Cruises sağlık ve güvenlik protokolü açıklaması

MSC Cruises sağlık ve güvenlik protokolü açıklaması

MSC Cruises sağlık ve güvenlik protokolünü ve 21/22 kış için seyahat gereksinimlerinin ayrıntılarını açıkladı.

06 Ekim 2021 - 10:20
Reklam

Bu kış MSC Cruises, farklı gemi ve güzergah seçenekleriyle zengin ve çeşitli kış programları sunuyor. MSC Cruises'ın konuklarının sağlıklarını korumak için endüstri lideri protokolünün yürürlükte olduğundan emin olarak kendilerine mükemmel bir kış tatili seçebilirler. Ağustos 2020'de tanıtılan bu protokol, o zamandan beri MSC Cruises gemi seyahatleri sırasında on binlerce misafirin sağlığını korumuştur. Bu kış da MSC Cruises protokolünün gerekli sağlık ve güvenlik önlemlerini karşılaması için, gemilerin faaliyet göstereceği tüm bölgeler ve ülkelerdeki yetkililerle birlikte çalışıldı.

Kış programında MSC Cruises gemilerine binerken konuklardan negatif test sonucu, aşı kanıtı ve COVID-19 sigorta belgeleri gibi seyahat gereksinimlerine uygun olarak ilgili belgeleri sağlamalarını isteyecektir.

Aşı kanıtının gerekli olduğu durumlarda binişler, farklı bölgelerdeki yetkililer tarafından onaylanan aşılardan biri ile gemi yolculuğunun başlamasından 14 gün önce alınan eksiksiz aşı setiyle 12 yaş ve üstü misafirler için geçerlidir. İki yaşından 11 yaşına kadar olan konukların, RT-PCR testinin negatif olduğuna dair kanıt sağlamaları gerekmektedir.

MSC Cruises gemilerinin uğrayacağı destinasyonların çoğu, konukların COVID-19 sigorta poliçesine sahip olmalarını gerektirmektedir ve bu nedenle MSC Cruises bunu tüm misafirler için zorunlu bir gereklilik olarak talep edecektir. Sigortanın COVID-19 ile ilgili riskleri, yani iptal, kesinti, ülkeye geri dönüş masrafları, karantina, tıbbi yardım ve ilgili masrafların yanı sıra hastaneye yatışları da kapsaması gerekir ve yakın temas durumunda bunun kapsamı içermesi önemlidir.

Aşıları tam olan misafirlerimiz, gidecekleri ülkelerin gereksinimlerine göre bağımsız olarak karaya çıkabileceklerdir. Tam aşıları olmayan veya seyahatlerinde yanlarında çocukları olan misafirlerin, MSC Cruises korumalı kıyı gezileri ile karaya çıkmaları gerekmektedir.

Konukların çeşitli ulusal düzenlemelere uygun olarak evlerine dönmelerini sağlamak üzere, gerekli olması halinde, konukların yolculukları sırasında bir RT-PCR veya antijen testi satın almaları ve gerçekleştirmeleri mümkündür. Bu hizmet gemide rezerve edilir, ödenir ve Tıp Merkezi aracılığıyla organize edilir.

Durum dinamik olduğundan ve farklı ülkelere göre değişebileceğinden, konukların rezervasyon sırasında seyahat düzenlemelerini dikkatlice kontrol etmeleri, seyahat sırasında başlangıç ve varış ülkelerine göre seyahat düzenlemelerinin yanı sıra havayolunu da kontrol etmeleri önemlidir.

Gemide Sağlık ve Güvenlik

MSC Cruises'ın sağlık ve güvenlik protokolü: gemide yüksek sanitasyon, kapalı kamusal alanlarda veya fiziksel mesafenin uygulanamadığı yerlerde maske takılması, tam donanımlı bir tıp merkezi, karadaki yetkililerle işbirliği içinde kararlaştırılan bir acil durum müdahale planı ve bunların yanı sıra geminin ziyaret edeceği bölgelerde misafirlerin, mürettebatın ve toplulukların sağlık ve güvenliğini korumaya yönelik diğer önlemleri içermekte.  

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
The Bodrum Cup'ta ilk etap tamamlandı
The Bodrum Cup'ta ilk etap tamamlandı
Yerli turist ikinci çeyrekte 10,7 milyar TL harcadı
Yerli turist ikinci çeyrekte 10,7 milyar TL harcadı