MSC Cruises operasyonlarını ABD’de 30 Nisan’a kadar durdurdu
Reklam

MSC Cruises operasyonlarını ABD'de 30 Nisan'a kadar durdurdu

Şu anda tüm dünyada COVID-19 virüsüne bağlı olarak yaşanan olağanüstü koşullar sebebiyle MSC Cruises, ABD merkezli tüm yolculuklarını 30 Nisan’a kadar 45 gün süresince durdurma kararı aldığını açıkladı.

17 Mart 2020 - 16:48 - Güncelleme: 20 Mart 2020 - 11:56
Reklam

COVID-19 virüsünün tüm dünyada yayılmasının ardından küresel bir salgın ilan edilmesi sebebiyle tüm hükümetler yerel nüfusu korumak ve virüsün daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla sürekli olarak halk sağlığı ve güvenlik önlemlerini gözden geçiriyor. MSC Cruises'ın kararı da bu tür çabaların daha etkili olmasını ve onları daha fazla desteklemeyi amaçlıyor.

 

MSC Cruises İcra Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago: “Aldığımız bu karar bizim için kolay alınan bir karar değildi ancak içinde bulunduğumuz mevcut koşullar altında, misafirlerimizin, mürettebatımızın ve tüm ekibimizin - aileleri de dahil olmak üzere - sağlık ve güvenliği önce geliyor. 300 yılı aşkın denizcilik geleneğine sahip bir aile şirketi olarak bunun doğru karar olduğuna inanıyoruz.”

 

MSC Cruises ayrıca Akdeniz, Körfez ve Asya'da virüs ile ilgili olarak yüksek riskli kabul edilen tüm bölgelerde gemi operasyonlarını durdurmuştu. Güney Amerika ve Güney Afrika'da halen faaliyette olan gemiler ise mevcut güzergahlarını tamamlamalarının ardından faaliyetlerini durduracaklardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marmarisin eşsiz koyları milyonluk yatları ağırlıyor
Marmarisin eşsiz koyları milyonluk yatları ağırlıyor
Dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için güçlerini birleştiriyorlar
Dünyanın en büyük gastronomi müzayedesi için güçlerini...