MSC Cruises iki büyük adımını kutladı
Reklam

MSC Cruises iki büyük adımını kutladı

MSC Grandiosa bugüne kadar denizlere açılmış olan en çevre dostu gemilerden biri MSC Cruises’e resmi olarak teslim edildi. MSC Cruises’un LNG gücü ile çalışacak olan ilk World Class Sınıfı gemisi isimlendirildi; ‘MSC Europa’. MSC Europa LNG ile çalışan yakıt teknolojisi ile dünyada bir ilke imza atacak.

04 Kasım 2019 - 19:12 - Güncelleme: 04 Kasım 2019 - 19:14
Reklam

MSC Cruises bugün, yolcu gemisi inşa alanında dünya liderlerinden biri  olan Chantiers de l’Atlantique’ firmasından, MSC Grandiosa’yı teslim aldı.  Çevresel açıdan en gelişmiş özelliklere sahip gemilerden biri olan MSC Cruises’in bu en yeni amiral gemisinin teslimat töreni, MSC Grup Başkanı Gianluigi Aponte’nin katılımıyla gerçekleşti.


 

Törendeki ikinci adım, MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago tarafından Dünya standartlarındaki ilk gemi MSC Europa’nın isimlendirilmesi ve geleneksel çelik kesme merasimiyle  gerçekleşti. MSC Europa, sipariş verilen 5 adet sıvılaştırılmış doğal gaz güçlü (LNG) seyahat gemisinin ilki olmakla beraber Fransa’da yapılan ilk LNG gemi olma niteliğini de taşımaktadır.  Bu etkinlikler, MSC Cruises’in hem denizde hem de kıyıda çevreye yönelik vermiş olduğu uzun süreli taahhüdündeki kararlılığını göstermektedir. 


 

Pierfrancesco Vago, MSC Cruises İdari Başkanı şunları belirtti: “MSC Cruises, en başından beri çevresel yönetim taahhüdünü ve gemi filolarımızda yenilikçi, ileri ve etkin teknolojileri kullanarak hem denizde hem de kıyıda çevresel etkilerin en aza indirilmesini ve sürekli olarak geliştirilmesini benimsemiştir. Her yeni gemiyle çevresel performans çıtamızı yükseltmekle birlikte,  nihai hedefimizi sıfır emisyon olarak belirlemiş durumdayız. MSC Grandiosa’nın bizi bu hedefimize giden yolda bir adım daha ileri götürmesinden dolayı memnuniyet duyuyoruz.” 

Chantiers de l’Atlantique Genel Müdürü, Laurent Castaing ise şöyle  ekledi: “MSC Grandiosa'nın teslimi ve World Class sınıfı ilk geminin resmi siparişinin verilmesi, MSC Cruises ile ortaklığımızdaki iki önemli kilometre taşıdır. Chantiers de l’Atlantique olarak, tüm misafirlere, gemilerin çevreye verdiği etkileri önemli ölçüde azaltan son teknoloji çözümler sunmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz. Böylece MSC Cruises, son on yıldır öncülük ettiğimiz Ar-Ge programlarımızın sonucunda enerji tasarruflu programlardan ve çevre dostu son teknolojilerden yararlanabilecek. ” 

MSC Grandiosa, MSC Cruises’in çevresel açıdan son teknolojiye sahip gemisi olup, şirketin denizleri ve çevreyi korumaya yönelik hedefindeki kalıcı taahhüdünün bir parçasıdır. Gemi, hava emisyonlarının daha iyi temizlenmesini, ayrıca hem denizde hem kıyıdaki çevresel performansın daha fazla iyileştirilmesini sağlamak üzere son teknolojilerle donatılmıştır.


 

Yüzde 98 oranında gemi sülfür emisyonlarını azaltan ‘kapalı devre’ hibrit egzoz gazı temizleme sisteminin (EGCS) yanı sıra MSC Grandiosa, yüzde 90 oranında nitrojen oksidin azaltılmasına yardımcı olan seçici katalitik azaltma sistemini (SCR) ön plana çıkaran ilk MSC Cruises gemisi olmuştur. Farklı bir tersanede yapım aşamasında olan MSC Seashore’a ek olarak, MSC Grandiosa’nın Ekim 2020’de hizmete sunulacak olan kardeş gemisi MSC Virtuosa’da dahil olmak üzere, yapım aşamasındaki tüm MSC Cruises gemileri SCR teknolojisine sahip olacak.

                                             

 

MSC Grandiosa’nın diğer özellikleri:

 

§  Gemi Adı: MSC Grandiosa

§  Gemi Sınıfı: Meraviglia-Plus

§  Teslim Tarihi : 31 Ekim 2019

§  Gross tonaj: 181,000

§  Yatak kapasitesi: 4,842

§  Toplam Yolcu Kapasitesi: 6,334

§  Personel Sayısı: 1,704

§  Kabin Sayısı: 2,421

§  Uzunluk / yükseklik: 331.43 m / 65 m

§  Maksimum Hız: 22.3 knots


 

MSC Europa’nın özellikleri:

 

§  Gemi Adı: MSC Europa

§  Gemi Sınıfı: World Class

§  Teslim Tarihi: May 2022

§  Gross tonaj: 205,700

§  Yatak kapasitesi: 5,264

§  Toplam Yolcu Kapasitesi: 6,761

§  Personel Sayısı: 2,139

§  Kabin Sayısı: 2,632

§  Uzunluk / Yükseklik: 333.3m / 68m

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alman turizminin 2020 yol haritası
Alman turizminin 2020 yol haritası
Çavuşoğlu: Alman, Rus dostlarımız tatile gelmek istiyor
Çavuşoğlu: Alman, Rus dostlarımız tatile gelmek istiyor