MS Shashkov gemisiyle 10 Gece - 11 Gün Volga turu
Reklam

MS Shashkov gemisiyle 10 Gece - 11 Gün Volga turu

Volga turu olarak bilinen kanal, göl ve nehirlerle oluşan suyolu turu ile Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar suyollarıdır. Bir diğer adı da Volga Volga / Beyaz Geceler turunda, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Manastırlar, salt manevi işlevleri dışında, eğitimin önemli merkezleridir. Gezi sırasında tarihsel öneme sahip yerleri ziyaret ederken, Rusların dinleri, inançları ve gelenekleri hakkında daha çok bilgilere sahip olacaksınız.

26 Eylül 2018 - 16:13 - Güncelleme: 26 Eylül 2018 - 16:18
Reklam

Volga turu olarak bilinen kanal, göl ve nehirlerle oluşan suyolu turu ile Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar suyollarıdır. Bir diğer adı da Volga Volga / Beyaz Geceler turunda, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleme fırsatınız olacaktır. Gezi güzergâhında farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, kendine özgü mimariye sahip harika kır evlerini, Avrupai mimarı yapılarıyla ve Baltık İncisi Petersburg’u, geçmişi ile iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarının en belirgin yapıtlarını taşıyan Moskova’da göreceğiniz önemli cazibe merkezlerindendir.  Manastırlar, salt manevi işlevleri dışında, eğitimin önemli merkezleridir. Gezi sırasında tarihsel öneme sahip yerleri ziyaret ederken, Rusların dinleri, inançları ve gelenekleri hakkında daha çok bilgilere sahip olacaksınız.

 Standart Volga turlarından farklı olarak ücretlere dâhil olan turlardan bazıları; Moskova'da Nazım Hikmet Anıt Mezarının ziyareti, Yaroslavl’da interaktif tur, St. Petersburg’da Peter ve Paul Katedrali, Türsab sigortası (mesleki sorumluluk ve Sağlık Sigortası)

 

1. GÜN: İSTANBUL – ST. PETERSBURG                                                                                          

08.30   Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra;

10.55   Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.

13.50   St. Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüs ile gemiye transfer. Geceleme ve akşam yemeği gemide.

Dileyen Misafirler Rusya federasyonu  bölgelerin kültür ve sanat şovlarını görebileceği Bagatista  Şova(ektra) katılabilirler.

 

2.Gün ST. PETERSBURG                                                                                                                

07.00   Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı. 

08.15   Otobüs ile panoramik şehir turu;

St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turu esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir. Öğle yemeğinden sonra otobüs ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi ziyaret ediliyor. Hermitage Müzesi ziyareti esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur).

Gemiye dönüş. Dileyen misafirler akşam yemeğinden sonra düzenlenecek olan Kanal turu veya Gece Petersburg (Ekstra tur) etkinliğine katılabilirler.

 

3.Gün ST. PETERSBURG                                                                                                                

07.00   Gemide açık büfe kahvaltı. 

09.30   Peterhof Sarayı (sadece aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ekstra Tur)

13.30   Gemiye dönüş. Öğle yemeğinden sonra Puşkin Köyü Katerina Yazlık Sarayı turuna katılabilirsiniz. (Ekstra tur)

Puşkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı) Puşkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı: Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.

17.00   Kaptanın akşam gemide misafirlerini hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemi seyrine başlıyor.Akşam programında gemide çalışan bölüm şefleri tanıtılıyor.

 

4.Gün MANDROGY                                                                                                                        

10.30   Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşma.

Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alınıyor. Daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyre devam ediliyor. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânı olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evleri dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesini (ücretli giriş) gezebilirsiniz. 

14.30   Gemiye dönüş ve hareket.

 

5.Gün KİJİ                                                                                                                                       

08.00   Sabah kahvaltısının ardından Kiji adasına varış, gezinin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi ğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır.

12.00   Gemiye dönüş ve hareket.

 

6.Gün  GORITSY                                                                                                                                         

Sabah kahvaltıdan sonra öğlene kadar gemi seyir halinde,

13.30   Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varış. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.

16.00   Gemiye dönüş ve hareket.

 

7.Gün  YAROSLAVL                                                                                                                        

Sabah kahvaltıdan sonra öğlene kadar seyir,

15.30   Öğlen yemeğinizden sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Tur esnasında yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turu ile devam edecektir.

20.00   Gemiye dönüş ve hareket.

 

8.Gün  UGLİÇ                                                                                                                                  

09.00   Sabah kahvaltı ile birlikte Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varış. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.)

12.00   Gemiye dönüş ve hareket.

 

9.Gün MOSKOVA                                                                                                                           

13.00   Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kurtarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)

15.00   Tretyakov Sanat Galerisi (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer (ücretli tur) serbest zaman

Akşam Yemeği gemide alınacaktır.

Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar Altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.

 

10.Gün MOSKOVA                                                                                                                         

07.00   Uyandırma ve gemide açık büfe kahvaltı.   

08.15   Kremlin turu – Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret edeceğiz.

Sirk veya Rus Ulusal Folklor Gösterisi olan “Kostroma Turu” katılabileceğiniz ekstra turlardan biridir.

 

11.Gün MOSKOVA - İSTANBUL                                                                                                                

Kahvaltıdan sonra kabinler boşaltılıyor ve dönüş yolculuğu için havalimanına transfer

gerçekleşiyor.

14.50   Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 418 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediliyor.

18.05   İstanbul’a varış.

THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Su altına gönül verenler bir araya geldi
Su altına gönül verenler bir araya geldi
Denizin huzurlu dalgaları, çocukların neşeli seslerine karışıyor…
Denizin huzurlu dalgaları, çocukların neşeli seslerine...