MS SHASHKOV gemisi ile 11 gece 12 gün
Reklam

MS SHASHKOV gemisi ile 11 gece 12 gün

Cruisera, Volga turu olarak bilinen kanal, göl ve nehirlerle oluşan suyolu turu ile Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar suyollarını kullanıyor. Bir diğer adı da Volga Volga / Beyaz Geceler turunda, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleyebilirsiniz.

19 Eylül 2018 - 11:26 - Güncelleme: 19 Eylül 2018 - 11:28
Reklam

Cruisera, Volga turu olarak bilinen kanal, göl ve nehirlerle oluşan suyolu turu ile Rusya’yı tanımanın en ideal yolu olan Çar suyollarını kullanıyor. Bir diğer adı da Volga Volga / Beyaz Geceler turunda, Rus tarihini ve geleneklerini yakından inceleyebilirsiniz. Gezi güzergâhında farklı Rus kiliselerini, küçük köyleri, kendine özgü mimariye sahip harika kır evlerini, Avrupai mimarı yapılarıyla ve Baltık İncisi Petersburg’u, geçmişiyle iç içe halka halka gelişen ve sürekli değişen, Rus mimarının en belirgin yapıtlarını taşıyan Moskova’da göreceğiniz önemli cazibe merkezlerindendir.  Manastırlar, salt manevi işlevleri dışında, eğitimin önemli merkezleridir. Gezi sırasında tarihsel öneme sahip yerleri ziyaret ederken, Rusların dinleri, inançları ve gelenekleri hakkında daha çok bilgilere sahip olabilirsiniz.

 

Standart Volga turlarından farklı olarak ücretlere dâhil olan turlardan bazıları;

·         Moskova'da Eski Arbat Caddesi’nde bir öğle yemeği,

·         Moskova'da Nazım Hikmet Anıt Mezarının ziyareti,

·         Yaroslavl’da interaktif tur,

·         St. Petersburg’da Peter ve Paul Katedrali,

·         TÜRSAB sigortası (mesleki sorumluluk ve sağlık sigortası)

·         St. Petersburg’da Peterhof Sarayının sadece bahçe kısmının gezisi.

 

1. GÜN: İSTANBUL – MOSKOVA                                                                                                                            

08.30    Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Cruisera yetkilileriyle buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra; 11.05 Türk Hava Yolları’nın TK 417 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareket. 13.50       Moskova’ya varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüs ile trafik durumuna bağlı olarak ortalama 2 saatlik bir yolculuk ile gemiye transfer. Geceleme ve akşam yemeği gemide.  Dileyen misafirler Rusya federasyonu özerk bölgelerin kültür ve sanat şovlarını görebileceği Kostroma Şova ekstra katılabilirler.

 

2. Gün: MOSKOVA

07. 00  Gemide açık büfe kahvaltı. 08. 15 otobüs ile panoramik şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Nazım Hikmet Mezarı, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman), GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş)

14.00   Öğle yemeğinden sonra meşhur Kremlin Sarayı gezisi; Kongreler Sarayı, Senato Meydanı, Arsenal, Senato binaları, Rusya Federasyonu Başkanı Konağı, Çariçenin çanı ve Çarın topu, Katedral Meydanı; Göğe Yükseliş Katedrali, Baş melek Katedrali ve Meryem’e Müjde Katedrallerinden birini ziyaret…

17.00   Gemiye dönüş. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek Sirk veya Rus Ulusal Folklor gösterisi olan “Kostroma Turu”na veya gece muhteşem görünüşe sahip “Işıklar Altında Moskova ve Metro Turu”na katılabilirler.

 

3. Gün: MOSKOVA

07. 00  Gemide açık büfe kahvaltı. 08. 15 dileyen misafirler Rus Çağdaş Tarih müzesi ve birçok katedralin bulunduğu Sergiyev Posad turuna(ekstra tur) veya Tretyakov Sanat Galerisi’ne (ekstra tur) veya Şehir Merkezine transfer ve orada serbest zaman. (ekstra tur)

16.00   Gemiye Dönüş. 17.00 Kaptan akşam gemide misafirleri hoş geldin kokteyline davet ediyor ve gemi seyrine başlıyor.

 

4. Gün: UGLİÇ                                                                                                                                                         

16.30   Öğle yemeğinden sonra Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varış. Kremlin’in çan sesleri sizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali (yaklaşık 90 dakikalık yürüyüş.) 20.00 Gemiye dönüş ve hareket.

 

5. Gün: YAROSLAVL

09.00   Sabah kahvaltımızdan sonra Yaroslav’a varış. UNESCO Dünya Miras Listesindeki Yaroslav “Altın Halka” üzerinde bulunan en etkileyici şehirdir. Kuruluşu Moskova’dan da eski olan Yaroslav 1010 yılında Kiev’li Yaroslav Prensi tarafından kurulmuştur. Turumuz esnasında yerel pazar (serbest zaman), İlyas Peygamber Kilisesi (dışarıdan), St. Nicholas Kilisesi, Noel Baba (içeresine ziyaret), eski Valinin evine interaktif turumuz ile devam edecektir.

14.00   Gemiye dönüş ve hareket.

 

6. Gün: GORİTSİ

Sabah kahvaltısından sonra öğlene kadar gemi seyir halinde. 13.30 Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varış. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır. 16.00 Gemiye dönüş ve hareket.

 

7. Gün: KİJİ

Uyandırma ve sabah kahvaltısı. Kiji adasına gitmek için öğleden sonraya kadar Onega Gölü’nde yol alınacak. 17.00            Öğle yemeğinin ardından akşamüstü Kiji adasına varış, gezinin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyülüyor.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi ğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. 20.00 Gemiye dönüş ve hareket.

 

8. Gün: MANDROGY                                                                                                                                  

11.00   Sabah kahvaltısından sonra limana yanaşma. Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alınacak. Daha sonra Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyre devam edilecek. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânı olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır. Geleneksel Rus köyünü ziyaret; tipik ahşap evleri dışarıdan ve içeriden gezilebilir, sayısız el sanatları sergisi, Rus krep ve tart evi, Piroshki (poğaça) evi ve Votka Müzesini (ücretli giriş) gezebilirsiniz.   14.30  Gemiye dönüş ve hareket.

 

9. Gün: ST PETERSBURG                                                                                                                                       

07. 00  Gemimizde açık büfe kahvaltı.  08. 15 otobüs ile panoramik şehir turu; St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turu esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır.

12.30   Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir.

14.00   Öğle yemeğinden sonra otobüs ile hareket ve dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret edilecek. Hermitage Müzesi ziyareti esnasında; küçük taht odası, İtalyan resim koleksiyonu (Leonardo da Vinci, Rafaello, Tisian, Michaelangelo), Hollanda resim sanatı (Rembrandt), Fransız resim sanatı, İspanyol resim sanatı ve empresyonistler görülecek yerlerdir. (Yaklaşık 1,5-2 saat, Ücretsiz tur). 17.30 Gemiye dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği gemide alınacaktır.

 

10. Gün: ST. PETERSBURG

07. 00  Gemide açık büfe kahvaltı.  09.30 Peterhof Sarayı (sadece aşağı park geziliyor) – yürüyüş turu; Samson çeşmesi ile Büyük Fıskiye, Roma çeşmeleri, "Satranç tahtası" fıskiyesi, eğlenceli fıskiyeler (küçük meşe, şemsiye, bank), Monplesiere Sarayı, Finlandiya Körfezi manzarası (Ücretsiz tur).

14.00   Gemiye dönüş ve serbest zaman. Dileyen misafirler akşam “Bale Turu” veya “Kanal Turu”na katılabilirler. (Ekstra tur)

 

11. Gün: ST. PETERSBURG

07. 00  Gemide açık büfe kahvaltı.  08. 00 Puşkin Köyü Katerina’nın Yazlık Sarayı. (ekstra tur) Puşkin (Katerina sarayı ve parkı) + Pavlovsk (Birinci Pavel Sarayı + parkı)  Puşkin (Katerina Sarayı ve Parkı) – Katerina Sarayı. Büyük taç salonu ve Kehribar odası gezilecek yerler arasındadır.

 

12. Gün: ST. PETERSBURG

08.00   Kahvaltıdan sonra kabinler boşaltıyor ve dönüş yolculuğu için havalimanına transfer gerçekleşiyor. 15.15            Bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediliyor. 19.00 İstanbul’a varış.

 

 THE CRUISE LIFE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gastronomi turizmi, coğrafi işaretli ürünlerle atağa kalkacak
Gastronomi turizmi, coğrafi işaretli ürünlerle atağa kalkacak
Otellerde iskele yapımına son
Otellerde iskele yapımına son